Články odjinud

Zástupci Korejí se dohodli o společné reprezentaci některých týmu na Asijských hrách

Zástupci Korejí se dohodli o společné reprezentaci některých týmu na Asijských hrách

Severní a Jižní Korea se dnes dohodly, že jejich sportovci nastoupí při zahajovacím ceremoniálu srpnových Asijských her spolu a že na hrách vytvoří některé společné týmy. Obě země také uspořádají basketbalový zápas svých reprezentací v severokorejské metropoli Pchjongjangu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na společné prohlášení, které bylo vydáno na závěr dnešní schůzky ve vesnici Pchanmundžom v demilitarizovaném pásmu mezi oběma zeměmi.

V tomto týdnu budou zástupci Severní a Jižní Koreje diskutovat o obnově setkání rodin rozdělených korejskou válkou z let 1950-53, rovněž pak o možném obnovení přerušených železničních a silničních spojení mezi oběma zeměmi a zřízení jihokorejského styčného úřadu v KLDR.

Nové mezikorejské schůzky přicházejí poté, co se v úterý sešli na historickém summitu v Singapuru severokorejský vůdce Kim a americký prezident Donald Trump. Kim na summitu zopakoval svůj slib pracovat na „úplném odstranění zbraní z Korejského poloostrova“, Trump za to slíbil Pchjongjangu bezpečnostní záruky a pozastavení společných vojenských cvičení s Jižní Koreou.

Předmětem dnešních rozhovorů, které se konají ve vesnici Pchanmundžom v demilitarizovaném pásmu mezi oběma Korejemi, je spolupráce korejských sportovců na Asijských hrách, jež letos pořádá Indonésie. Jednat by se mělo i o možném uspořádání basketbalových zápasů týmů Severní a Jižní Koreje, které vůdce KLDR Kim navrhl na summitu s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem v dubnu, uvedlo jihokorejské ministerstvo sportu.

Delegace Severní a Jižní Koreje již letos nastoupily společně na zahájení zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu a pro olympiádu byl vytvořen také společný ženský hokejový tým.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud