Zátah na migranty: Maročané odvážejí lidi od břehů směřujících k Evropě, chtějí zabránit vstupu na moře | info.cz

Články odjinud

Zátah na migranty: Maročané odvážejí lidi od břehů směřujících k Evropě, chtějí zabránit vstupu na moře

Příslušníci marockých bezpečnostních složek vyvezli stovky migrantů z pobřežních regionů na severu země do jižně položených oblastí. Dnes o tom s odvoláním na Marocký svaz pro lidská práva (AMDH) informuje agentura DPA. Zničeno bylo také několik tábořišť poblíž španělské exklávy Melilla, odkud se migranti snaží dostat do Evropy.

Od poloviny minulého týdne se konají razie ve městech Tanger a Nador, v samotném Nadoru bylo podle AMDH zadrženo více než 600 lidí, z nichž většina pochází ze zemí ležících jižně od Sahary. V autobusech pak byli odváženi směrem na jih. Část z běženců měla pouta. Někteří z nich byli pak vypuštěni nedaleko města Tiznit ležícího asi 800 kilometrů na jih od pobřeží Středozemního moře, jiné autobusy dovezly nedaleko alžírské hranice.

V poslední době se stále více migrantů snaží dostat do Evropy přes Maroko. Za letošek z této země do Španělska dorazilo 28.000 běženců. Už v srpnu se jejich počet dostal na úroveň celého loňského roku.

Také alžírské úřady podnikají tvrdé kroky proti migrantům. V polovině minulého měsíce podle údajů Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) bylo zadrženo několik stovek migrantů. Následně byli vyvezeni do pouště na jihu země.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud