Zátah na migranty: Maročané odvážejí lidi od břehů směřujících k Evropě, chtějí zabránit vstupu na moře | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zátah na migranty: Maročané odvážejí lidi od břehů směřujících k Evropě, chtějí zabránit vstupu na moře

Zátah na migranty: Maročané odvážejí lidi od břehů směřujících k Evropě, chtějí zabránit vstupu na moře

Příslušníci marockých bezpečnostních složek vyvezli stovky migrantů z pobřežních regionů na severu země do jižně položených oblastí. Dnes o tom s odvoláním na Marocký svaz pro lidská práva (AMDH) informuje agentura DPA. Zničeno bylo také několik tábořišť poblíž španělské exklávy Melilla, odkud se migranti snaží dostat do Evropy.

Od poloviny minulého týdne se konají razie ve městech Tanger a Nador, v samotném Nadoru bylo podle AMDH zadrženo více než 600 lidí, z nichž většina pochází ze zemí ležících jižně od Sahary. V autobusech pak byli odváženi směrem na jih. Část z běženců měla pouta. Někteří z nich byli pak vypuštěni nedaleko města Tiznit ležícího asi 800 kilometrů na jih od pobřeží Středozemního moře, jiné autobusy dovezly nedaleko alžírské hranice.

V poslední době se stále více migrantů snaží dostat do Evropy přes Maroko. Za letošek z této země do Španělska dorazilo 28.000 běženců. Už v srpnu se jejich počet dostal na úroveň celého loňského roku.

Také alžírské úřady podnikají tvrdé kroky proti migrantům. V polovině minulého měsíce podle údajů Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) bylo zadrženo několik stovek migrantů. Následně byli vyvezeni do pouště na jihu země.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.