Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zával odpadků pohřbil 82 lidí, tvrdí etiopští záchranáři. Na skládce jsou možná i další mrtví

Zával odpadků pohřbil 82 lidí, tvrdí etiopští záchranáři. Na skládce jsou možná i další mrtví

Víkendový sesuv odpadků na skládce na okraji etiopské metropole si podle policie a záchranářů vyžádal 82 mrtvých, byť oficiální bilance, kterou zveřejnila vláda, je o deset menší. Ode dneška v zemi platí třídenní státní smutek, informovala agentura Reuters.

Odpadky na skládce v sobotu večer zavalily skoro 50 provizorních obydlí chudých lidí. Skládka Koshe (v amharštině "špinavá"), existuje už 50 let a patří mezi největší v zemi. Žijí na ní stovky lidí, mnozí tam hledají jídlo a předměty, které by mohli zužitkovat.

Etiopská vláda dnes oznámila že si neštěstí vyžádalo 72 obětí na životech. Místní záchranné služby a policie ale agentuře Reuters sdělily, že bilance se zvýšila na 82 mrtvých. Mluvčí městských úřadů uvedla, že pátraní po lidech zavalených odpadky pokračuje a počet obětí se může ještě zvýšit.

Etiopie má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik v Africe. Mnoho obyvatel však stále žije v chudobě. Od loňského října v zemi kvůli politickým protestům, které si vyžádaly přes 500 obětí, panuje výjimečný stav.