Železniční nehoda v Turecku je druhou nejhorší v historii Evropy. Připomeňte si předchozí tragédie | info.cz

Články odjinud

Železniční nehoda v Turecku je druhou nejhorší v historii Evropy. Připomeňte si předchozí tragédie

V neděli na severozápadě Turecka došlo k hrůzné nehodě vlaku. Způsobila ji podmáčená půda a zemřelo při ní nejméně 24 lidí. Stala se tak jednou z nejtragičtějších v Evropě, ale i přes vysoký počet obětí není tou nejhorší. Připravili jsme pro vás výběr železničních nehod v Evropě, které si za posledních deset let vyžádaly nejvíce obětí.

79 mrtvých - 24. července 2013 (Španělsko)

Asi tři kilometry od nádraží města Santiago de Compostela na severozápadě Španělska vykolejil ve vysoké rychlosti v ostré zatáčce vlak; zemřelo 79 lidí a dalších 130 lidí bylo zraněno; ze zabití z nedbalosti byl obviněn strojvedoucí rychlovlaku Francisco José Garzón.

Nejméně 24 mrtvých - 8. července 2018 (Turecko)

Na severozápadě země mezi městy Edirne a Istanbul vykolejil vlak, přitom se převrátilo šest ze sedmi vozů soupravy a zemřelo nejméně 24 lidí. Příčinou neštěstí byl podle záběrů z místa sesuv podmáčeného náspu na malém mostu přes místní potok, přes který vlak přejížděl.

23 mrtvých - 12. července 2016 (Itálie)

Při čelní srážce vlaků na jihu Itálie zahynulo 23 lidí. Asi padesát dalších osob je zraněno. Neštěstí se stalo na regionální trati mezi městy Ruvo di Puglia a Corato, asi 30 kilometrů západně od města Bari.

18 mrtvých - 15. února 2010 (Belgie)

Čelní srážka dvou regionálních vlaků v blízkosti vlámského města Halle ve střední části Belgie si vyžádala 18 mrtvých a 125 zraněných.

16 mrtvých - 3. března 2012 (Polsko)

Při čelní srážce dvou osobních vlaků (vlak jedoucí z Varšavy do Krakova se srazil s vlakem, který jel z Přemyšlu do Varšavy) u obce Szczekociny (asi 70 kilometrů severně od Krakova) na jihu Polska zahynulo 16 lidí a 56 bylo zraněno.

12 mrtvých - 9. února 2016 (Německo)

Čelní srážka vlaků v Bavorsku nedaleko Mnichova si vyžádala 12 mrtvých a okolo 80 zraněných; podle vyšetřování nehody za ni nejspíše mohl výpravčí.


11 mrtvých - 14. listopadu 2015 (Francie)

Při zkušební jízdě na nové trati mezi Paříží a Štrasburkem vykolejila souprava TGV; zahynulo 11 techniků, tři desítky osob byly zraněny.

10 mrtvých - 29. ledna 2011 (Německo)

Čelní srážka nákladního a osobního vlaku na jednokolejné trati v oblasti Magdeburku. Při nehodě zemřelo deset lidí a 23 jich bylo zraněných.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud