Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemanovi se komplikuje další zahraniční cesta. Britská premiérka na něj nemá čas

Zemanovi se komplikuje další zahraniční cesta. Britská premiérka na něj nemá čas

Prezident Miloš Zeman se během své páteční návštěvy Velké Británie s tamní premiérkou Theresou Mayovou nesetká. Uvedla to ČT24 s odvoláním na nejmenované diplomatické zdroje. Českého prezidenta by místo předsedkyně vlády měl přijmout ministr zahraničí Boris Johnson. Zemanova audience u královny Alžběty II. stále platí. 

O setkání Zemana s Mayovou česká diplomacie v posledních dnech velmi intenzivně vyjednávala, nicméně bez úspěchu. Je možné, že se na situaci negativně podepsala vnitropolitická situace ve Velké Británii, kterou ještě zdůraznil výsledek předčasných parlamentních voleb.

Ve volbách sice konzervativci premiérky Mayové vyhráli, nicméně většinu křesel ve sněmovně nezískali, a nyní tak vyjednávají o podpoře menšinového kabinetu. Proti premiérce se navíc údajně formuje vnitrostranická opozice, která ji chce proti její vůli dotlačit k takzvanému měkkému brexitu - tedy zachování některých podstatných vztahů mezi Británií a Evropskou unií. 

Audience Miloše Zemana a jeho manželky Ivany u britské královny, která je naplánována na pátek, stále platí. „Prezidentovi republiky a jeho manželce bude udělena audience Jejím Veličenstvem královnou Alžbětou II.,“ říká na oficiálních internetových stránkách prezidentův mluvčí. 

Zeman během své jednodenní návštěvy Británie vyznamená pět válečných veteránů Medailí Za hrdinství a předá diplom o povýšení brigádnímu generálovi ve výslužbě panu Miroslavu Liškutínovi. Dále se zúčastní ceremoniálu u památníku bitvy o Británii.

Pozvání k návštěvě Buckinghamského paláce od královny Alžběty II. dostal prezident Miloš Zeman krátce po svém nástupu do funkce. Tlumočil mu ho prý její nejmladší syn princ Edward, který přijel v březnu 2013 soukromě se svou ženou do Prahy jen několik dnů po nástupu Zemana do funkce a byl prvním zahraničním hostem, kterého nový český prezident přijal. Zeman to řekl ve středu při návštěvě Jihočeského kraje.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867