Zemanovu návštěvu v USA mají zachraňovat lobbisté, kteří pomáhali Trumpovi. Hrad termín cesty nezná | info.cz

Články odjinud

Zemanovu návštěvu v USA mají zachraňovat lobbisté, kteří pomáhali Trumpovi. Hrad termín cesty nezná

S nadcházející návštěvou prezidenta Miloše Zemana ve Spojených státech má pomáhat lobbistická firma Stanton Park Group (SPG). Uvedl to server Politico, podle kterého je skupina v kontaktu s českou ambasádou ve Washingtonu. Jak zmíněný server připomíná, SPG pomáhala Donaldu Trumpovi v začátcích kampaně a je s jeho okolím personálně provázaná. Jak přesně se má zapojit do příprav Zemanovy cesty, jasné není.

S tím, jak se Zemanova návštěva ve Spojených státech blíží, vyvstávají otázky ohledně formátu celé cesty. Jak před časem v rozhovoru pro INFO.CZ přiznal hradní kancléř Vratislav Mynář, Zemanův tým nemá potvrzený ani termín, ani průběh a místo setkání.

Vratislav Mynář pro INFO.CZ autor: Info.cz

Je dost dobře možné, že Zemanem vysněná a očekávaná oficiální návštěva v Bílém domě skončí jen společnou fotografií s Donaldem Trumpem. Česká ambasáda se zřejmě proto rozhodla využít služeb lobbistů se znalostí zákulisí a s kontakty ve Washingtonu.

Podle serveru Politico se tak Česko skrze svoji diplomatickou misi stalo druhým zahraničním klientem firmy SPG. "Jsme potěšeni spoluprácí s ambasádou České republiky na přípravě úspěšné a přínosné návštěvy prezidenta Miloše Zemana," stojí údajně v dopise, na který se server odvolává. Konkrétní podoba spolupráce s ambasádou, která se pod vedením nového velvyslance Hynka Kmoníčka soustředí zcela přednostně na přípravu Zemanovy nejisté cesty, není známá. Stejně jako například cena služeb lobbistů.

Hrad tvrdí, že se ze strany společnosti jednalo jen o nabídku, která se musí hlásit. K dohodě prý nedošlo, ačkoli tón dopisu naznačuje opak.

Politico SPG popisuje jako jednu z menších lobbistických firem s vazbami na Trumpův tým. Tomu údajně pomáhala v počátcích kampaně a po volbách zaměřila svoji pozornost na zahraniční klienty. První byl Nový Zéland, Česko následuje.

SPG se na webu prezentuje jako tým s důkladnou znalostí washingtonského politického zákulisí a jako obhájce volného trhu, vědy a technologií.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud