Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřel obávaný sicilský mafián, kterému říkali Bestie. Před policií utíkal dvacet let

Zemřel obávaný sicilský mafián, kterému říkali Bestie. Před policií utíkal dvacet let

Ve věku 86 let zemřel těžce nemocný bývalý boss sicilské mafie Salvatore "Toto" Riina. Zemřel na rakovinu ve vězení, kde si odpykával několikanásobný doživotní trest, napsala agentura AFP s odvoláním na italská média. V posledních dnech ležel v kómatu a jeho rodině bylo dovoleno přijít se s ním do přísně střežené věznice u Milána rozloučit.

Z corleonské mafie Riina učinil dominantní klan na Sicílii, který vydělával zejména na obchodu s drogami. Muž nevelkého vzrůstu s přezdívkou "Bestie" byl údajně zodpovědný za 150 vražd. Mezi oběťmi byli i soudci Giovanni Falcone a Paolo Borsellino, kteří se tehdy důrazně snažili potírat organizovaný zločin.

Zatčen byl v roce 1993, předtím byl 20 let na útěku, připomněla agentura DPA. V létě byl pro odpor italské veřejnosti zamítnut návrh na jeho propuštění z humanitárních důvodů.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link