Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Život mu zachránil laptop. Mrazivý příběh muže, který přežil útok na floridském letišti

Život mu zachránil laptop. Mrazivý příběh muže, který přežil útok na floridském letišti

Steve Frappier byl u pásu se zavazadly na letišti ve Fort Lauderdale, když najednou uslyšel práskání, které mu připomínalo dělbuchy. Poté někdo zakřičel, že je tam muž se zbraní. Frappier si stejně jako lidé kolem něj lehl na zem. To, že mohl být šestou obětí útoku, si uvědomuje až zpětně.

Slyšel další výstřely. Viděl, jak muže jen pár metrů od něj, veterán z Iráku Esteban Santiago střelil do hlavy. „Bylo tam jinak úplné ticho. Jediné, co jsme slyšeli, byly jednotlivé výstřely.“

O chvíli později už Santiago vystřelil směrem k Frappierovi, který stále ležel na zemi. Na zádech měl batoh, se kterým prý vypadal tak trochu jako želva. V tu chvíli ucítil, jak ho něco zasáhlo. Ukázalo se, že to byla kulka.

„Přišel jsem na to, až když jsem se šel zkontrolovat na toalety. Kulka prošla do batohu a zasáhla můj laptop. Když jsem ho pak dal FBI, našli ji tam,“ řekl Frappier televizi CNN.

Fotku laptopu, ve kterém se kulka zastavila, Frappier později zveřejnil na facebooku. Uvedl také, že počítač neměl ani zcela dovřený, protože ho do batohu v letadla sbalil rychle. „Ten batoh mi zachránil život,“ připouští zcela otevřeně.

Střelec, který i na něj mířil, je teď ve vazbě. V pondělí by měl stanout před soudem. Vyšetřovatelé nevyloučili, že jeho útok kvalifikují jako terorismus. Mluvčí Bílého domu řekl, že prezident Barack Obama vyjádřil soustrast blízkým obětí.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1