Články odjinud

Zkázu trajektu na Viktoriině jezeře nepřežilo přes sto lidí, obětí může být mnohem víc

Zkázu trajektu na Viktoriině jezeře nepřežilo přes sto lidí, obětí může být mnohem víc

Bilance čtvrteční zkázy trajektu na Viktoriině jezeře v Tanzanii přesáhla sto mrtvých, po dalších obětech záchranáři dál pátrají. Dnes o tom podle agentury Reuters informovalo tanzanské státní rádio TBC Taifa. Na lodi se podle svědků plavilo přes 400 lidí a zatím jsou zprávy zhruba o stovce zachráněných. Úřady předpokládají, že trajekt se převrhl kvůli přetížení nákladem i cestujícími.

Loď se převrátila mezi ostrovy Ukora a Bugolora asi 50 metrů od břehu, u kterého chtěla zakotvit. Během čtvrteční záchranné akce bylo vyproštěno 44 těl a dnes dalších 42. Práce záchranářů dosud neskončila.

Úřady předpokládají, že trajekt se převrhl kvůli přetížení nákladem i cestujícími. Plavidlo bylo totiž určeno pro stovku lidí, na palubě jich ale byl podle svědků více než čtyřnásobek.

Podobné incidenty na největším africkém jezeře nejsou výjimečné, neboť lodě často plují přetížené. V roce 1996 zemřelo po převrhnutí lodi MV Bukoba kolem 800 lidí. Toto neštěstí patří k nejhorším námořním katastrofám minulého století.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud