Články odjinud

Zlomenou Lindu našli v Mosulu vedle mrtvého manžela. V náručí svírala podvyživené dítě

Zlomenou Lindu našli v Mosulu vedle mrtvého manžela. V náručí svírala podvyživené dítě

Školačka Linda Wenzelová z Německa si po rozvodu rodičů nechala vymýt mozek a přidala se k Islámskému státu. Odjela do Turecka, odkud se přesunula do Sýrie a následně do Iráku. Tam se údajně provdala za čečenského radikála, po jehož boku zůstala až do jeho smrti. Když ji vojáci našli, v náručí měla navíc dítě. 

Není jasné, zda byla Linda k sňatku s mužem donucena či nikoliv. Při přestřelce s kurdskými vojáky však bojovník IS zahynul. Pokud by dívka chtěla, mohla v té chvíli uprchnout, místo toho ale dál seděla vedle jeho mrtvoly.

Zde ji ostatně našly i irácké jednotky při obsazení Mosulu. Seděla zraněná vedle mrtvého muže. Poraněný měla hrudník a ruku, v očích měla strach, ale i odevzdanost. Věděla, že proti přesile nic nezmůže. Podle prvotních informací byla sama, nyní však vyšla najevo zásadní informace. Dívka měla v náručí držet malé dítě.

„Našli jsme jí se zbraní v ruce vedle jejího čečenského manžela, který byl zabit iráckými jednotkami při přestřelce. Řekla, že zabila nespočet našich mužů v bitvě. Byla odstřelovačkou IS, ale možná jí k tomu manžel donutil. Vypadala vystrašeně,“ prozradil voják, který zůstal v anonymitě.Další člen armády zase vypověděl, že se Linda hlavně bála o malého chlapce, kterého chovala. „Nevím jistě, že je to její dítě, ale má ho stále u sebe," prozradil muž pro The Times.

Pokračování článku na Blesk.cz.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud