Znovu a lépe. Kolínská policie chce letos útokům na ženy zabránit | info.cz

Články odjinud

Znovu a lépe. Kolínská policie chce letos útokům na ženy zabránit

Obyvatelé německého Kolína nad Rýnem mají ještě v živé paměti nepříjemné incidenty, které se staly loni během silvestrovské noci. Letos se chtějí úřady vyhnout podobným problémům a začaly s opatřeními, které by měly ochránit ženy před obtěžováním. Loni ho měli na svědomí především přistěhovalci arabského a afrického původu. 

Úřady vyvěšují ve vlacích plakáty, ve kterých informují o chystaných opatřeních. Pod heslem „Oslavy v Kolíně šťastně a bezpečně“ je takzvaný QR kód. Pomocí něj získají návštěvníci aktuální informace o zátarasech a ochranných zónách kolem domů v centru velkoměsta, sdělila mluvčí Spolkové policie, informoval server Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Po četných útocích na ženy policie i dráhy přepracovaly své komplexní bezpečnostní plány, aby se podobným incidentům letos vyhnuly. Policie především nasadí více lidí.  Kolem katedrály bude platit ochranná zóna, ke které si nikdo nebude moci vzít vlastní zábavní pyrotechniku.  

Detaily představí kolínské úřady v pondělí. Kolínská policie oznámila, že v ulicích se bude pohybovat výrazně více policistů, stejně budou reagovat  i další německá města. V oblasti kolem hlavního nádraží v Kolíně nainstalují více než 100 videokamer.

Kolínské policii přišlo zhruba 1200 trestních oznámení ohledně incidentů, které se staly o loňské silvestrovské noci. Podle policie se týkaly ve více než 45 procentech krádeží, ve 30 procentech sexuálních deliktů a v přibližně 20 procentech to byla kombinace obou. Skupiny mužů ženy obklíčily a napadaly je. Útoků se dopustili ve většině případů přistěhovalci arabského a afrického původu. Policie nebyla schopna situaci zvládnout, protože ve službě bylo příliš málo policistů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud