Články odjinud

Vánoce u moře: Exotickou dovolenou si můžete užít i uprostřed zimy

Vánoce u moře: Exotickou dovolenou si můžete užít i uprostřed zimy

Pokud netrváte na tom, že Vánoce je třeba oslavit s širokém rodinném kruhu a naopak si rádi dopřejete klid jen sami pro sebe, nejspíš byste měli uvažovat o odletu do teplých krajin. Destinací, které vám i uprostřed zimy nabídnou příjemné letní teploty, je nepočítaně, my jsme pro vás vybrali pět příkladů.

  • Thajsko

Pokud už nějakou dobu pokukujete po dovolené v Thajsku, zima je tím pravým obdobím, kdy vyrazit. Nejlépe uděláte, když vyrazíte v rozmezí listopadu a března. Bude na vás čekat teplota okolo 25 až 35 stupňů a vyhnete se také monzunům.

  • Mauricius

Sněhobílé pláže uprostřed ráje, kde si užijete nejen moře, ale také gastronomii nebo turistiku. Ideálním obdobím pro návštěvu ostrova je zdejší zima. Prosinec, leden a únor platí za vrchol sezóny, chybu ale neuděláte ani když vyrazíte na podzim nebo zjara.

  • Zanzibar

Obliba Zanzibaru v posledních letech stoupá. A to nejen díky tamním plantážím exotického koření, ale také díky kouzelným plážím a národním parkům ve vnitrozemí nebo výletům do Tanzánie za proslulým safari. Nejteplejší počasí si na Zanzibaru užijete od ledna do března, kolem 30 stupňů Celsia ale naměříte téměř po celý rok, tedy kromě období dešťů, které na ostrově trvá zpravidla od dubna do května.

  • Spojené Arabské Emiráty

Pokud se vyžíváte v teplotách atakujících 50 stupňů, vyražte do Emirátů v létě. Pokud dáváte přednost snesitelným 30 stupňům, navštivte zemi na pobřeží Perského zálivu na podzim, zjara nebo v zimě.

  • Dominikánská republika

Teplota moře v tomto karibském ráji nikdy neklesá pod příjemných 25 stupňů, ale i zde musíte počítat a obdobím dešťů, které zpravidla trvá od května do listopadu. Déšť ale není tím hlavním problémem, tím jsou ničivé hurikány. Proto se této destinaci v tomto období raději vyhněte. Od listopadu do dubna si ale můžete užít opravdu nevídaně krásně počasí.  

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud