Velká pardubická 2018: Vše co potřebujete vědět o ikonické steeplechace | info.cz

Články odjinud

Velká pardubická 2018: Vše co potřebujete vědět o letošní steeplechase

Velká pardubická steeplechase letos, stejně jako každý rok, vyvrcholí druhou říjnovou neděli. Kdy přijdou na řadu nejprestižnější závody 128. ročníků, kde a za kolik koupíte vstupenky a kdo má šanci do jednoho z nejznámějších dostihů zasáhnout, se dozvíte v následujícím přehledu. 

Legendární pardubický závod funguje už od roku 1874 a dříve byl považován kvůli své dráze za nejtěžší ve střední Evropě. Dráha byla vybudována již roku 1856 a je výjimečná a náročná pro svou délku i obávané překážky, zejména Taxisův příkop. Ten se v průběhu let upravil, přesto je stále jednou z největších nástrah tohoto závodu a nejeden kůň kvůli ní zaplatil životem.

Termín Velké pardubické 2018

Dlouhou tradicí je konání na podzim, vždy druhou říjnovou neděli. Za Velkou pardubickou stojí celovíkendový program, ale hlavní dostihy se odehrávají vždy v neděli. Ta letos vychází na 14. října. V 11 hodin je slavnostní zahájení a po něm startuje první dostih. Hlavní závod se očekává mezi 16. a 17. hodinou odpoledne.

ONLINE přenos z Velké pardubické

Velkou pardubickou 2018 můžete sledovat v podrobném ONLINE přenosu na iSport.cz, hlavní dostih začíná v 16:40.

Velká pardubická 2018 ONLINE zde »

Lístky na Velkou pardubickou

Na výběr existuje široká škála cenového rozpětí. Nejdražší vstupenky se šplhají ke čtyřem tisícům, nejlevnější vyjdou do dvou stovek. Dostupné jsou v současnosti jen vstupenky na stání za 250,- Kč v sítí ticketportal.

Kvalifikace na Velkou pardubickou

Jisté místo na startovní listině má vždy jen vítěz posledního ročníku Velké pardubické. Tím byl v roce 2017 No Time To Lose v sedle s Janem Kratochvílem, který ovšem na začátku září skončil v nemocnici se zlomenou pažní kostí. Ostatní závodníci musí bezchybně splnit jeden z kvalifikačních dostihů, které se odehrávají během jara a léta. Kvalifikace je podmíněna také dostatečným stářím koně, jehož věk musí být minimálně 6 let. V zahraničních závodech se dá do Pardubické kvalifikovat bezchybným zajetím dostihu buď steeplechase nebo cross country, ale musí mít délku minimálně 4,8 kilometru.

Kompletní startovní listina Velké pardubické

Startovní listinu tradičně zveřejnil Jockey Club ČR, 5. října, kdy se vylosovala i čísla jednotlivých koní. Celkem splnilo kvalifikační podmínky 30 koní, nakonec jich pojede 22. Dostihu se nezúčastní loňský vítěz Jan Kratochvíl, šampiona No Time to Lose osedlá Josef Váňa mladší.

Startovní listinu Velké pardubické 2018 najdete zde »

Kompletní informace najdete se webu iSport.cz>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie