Vídeň: památky, zajímavosti a tipy na výlety v hlavním městě Rakouska | info.cz

Články odjinud

Co vidět ve Vídni: Za pozornost toho stojí mnohem víc než Schönbrunn a Prátr

Vídeň se už devět let pyšní tím, že je městem s nejvyšší kvalitou života na světě. Tento fakt si ale nemusejí užívat jen Vídeňané, ale také turisté. Poradíme vám, kam za kulturou a památkami, ale také kde najít ty nejlepší restaurace a kavárny, které k Vídni neodmyslitelně patří.

Schönbrunn a nejstarší zoo

Přesto, že je bývalá letní rezidence Habsburků - Zámek Schönbrunn – asi neznámější z vídeňských dominant, rozhodně ale není jednou památkou, kterou byste měli navštívit. Pokud se do Schönbrunnu chystáte s dětmi, rozhodně byste neměli vynechat zoologickou zahradu, nejen, že je nejstarší na světě, bývá také označována za nejlepší zahradu Evropy.

Prater

Dětskou duši bezpochyby potěší i návštěva Prateru, proslulé ruské kolo a několik dalších atrakcí můžete vyzkoušet po celý rok, celý zábavní park má ale otevřeno jen od března do října. 

Hofburg a lipicáni

Pokud vám je blízká historie a láska ke koním, můžete navštívit Španělskou dvorní jízdárnu. V rezidenci Hofburg se s uměním světoznámých lipicánů můžete seznámit na klasickém představení, zavítat také můžete i takzvaný denní trénink, ten je ale veřejnosti zpřístupněn jen ve vybraných termínech

Pokud ve Vídni hledáte umění, neměla by vám uniknout muzejní čtvrť, která patří k největším kulturním areálům na světě. Sdružuje nejen prestižní instituce jako je Leopoldovo muzeum nebo Muzeum moderního umění, ale také originální obchody, kavárny a restaurace.

Státní opera

Architektonické skvosty z 19. století jako je Státní opera, budova parlamentu nebo radnice, najdete na proslulém bulváru Ringstraße. Starým městem navíc můžete pohodlně projet tramvají a vystoupit a nastoupit kdykoli si zamanete. Speciální linka Vienna Ring Tram jezdí celý rok každých 30 minut.

Vídeňská káva i sacher

Vídeň je svou kavárenskou kulturou proslulá. Než ale vyrazíte na odpolední kávu a delikátní zákusek, neměli byste vynechat snídani a oběd. Snídaňovým menu se proslavila například restaurace Hansen nebo vyhlášené cukrárně Demel, ze které si nepochybně odvezete něco domů. A pokud chcete ochutnat typickou rakouskou a vídeňskou kuchyni, určitě vás nezklame hostinec Zu den 3 Hacken.

Ve snaze užít si Vídeň naplno nesmíte vynechat jednu z proslavených kaváren nebo cukráren, které vám v mnoha případech nabídnou nejen výběrovou kávu ve všechno možných podobách nebo lahodné zákusky, ale také nezapomenutelnou atmosféru, často doprovázenou skvostnou architekturou a živou hudbou.

Vynechat byste určitě neměli Café Sacher, kde vám naservírují originální dezert. Za návštěvu ale stojí i kavárny, které nejsou v centru dění, ba naopak. V poslední době se totiž mnoho kouzelných podniků schovává uvnitř vnitrobloků. Kávu nebo dobré jídlo si tam můžete vychutnat v naprostém klidu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.