Pokud si firmy myslí, že lidé budou chodit pět dní do práce, tak se mýlí. Staré časy se nevrátí, na ně zapomeňte, říká vedoucí partnerka společnosti Deloitte Diana Rádl Roger

Covidová pandemie mění svět. Firmy již déle než rok hledají způsob jak fungovat a přežít, ale teprve nyní – až skončí lockdowny – začnou opravdu vnímat a zažívat všechny komplikace, které jim nová doba přinesla. „V době lockdownu byli všichni na homeoffice a řídili se přes obrazovku. Teď doba začíná být mnohem horší. Protože máte část lidí doma a část v kanceláři. A teprve tento hybrid je něco, na co nejsme zvyklí,” říká vedoucí partnerka společnosti Deloitte a šéfka strategie této firmy pro celou Evropu Diana Rádl Roger v podcastu Welcome The Future. 

Její firma – jejíž významná část byznysu je nyní radit ostatním společnostem, jak se adaptovat na novou situaci – sama optimální model fungování hledá. „My sami si děláme studie a snažíme se analyzovat, jaký je ideální poměr, který by lidem vyhovoval. Po tom, čím si lidé prošli, se jako zaměstnavatel musíte lidí ptát. Nemůžete jim říct, je to moje rozhodnutí a vy se vrátíte do kanceláře. To už nefunguje,“ říká Roger v podcastu Evy Hanákové a Vladimíra Piskáčka.

Ať to dopadne jakkoli, tam kde to půjde, převládne hybridní model, tvrdí Roger. „Hybridní model bude a očekávání je dva ku třem či tři ku dvěma. To znamená dva dny doma, tři dny v kanceláři.  A firmy se s tím budou muset naučit pracovat,“ uvádí Roger.

  • Jak velké množství firem přichází za poradci s prosbou: „Už to nezvládneme, prodejte nás“?
  • Proč je nutné digitalizovat školství a proč je současné pojetí on-line výuky tragické?
  • Jaké služby budou poskytovat poradenské firmy budoucnosti? 
  • Které firmy zvládly digitalizaci na jedničku a jak si vede stát? 
  • Jaká je úroveň absolventů škol, kteří se hlásí o svou první práci? 
  • A bude Kuba – Dianina rodná zem – někdy svobodná a přejí si to vůbec její občané?

Nejen tato témata probírali Eva Hanáková a Vladimír Piskáček s Dianou Rádl Roger v novém dílu podcastu Welcome the Future. 

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Jaké služby budou poskytovat poradenské firmy budoucnosti? Které firmy zvládly digitalizaci na jedničku a jak si vede stát? A jaká je úroveň absolventů škol, kteří se hlásí o svou první práci?
sinfin.digital