Akce v O2 Aréně připravujeme rok. Každá má menu na míru, nejvíc vařilo 250 kuchařů, říká Kněž

Karel Šimůnek

V restauraci si na pokrmech šéfkuchaře Tomáše Kněže sice nepochutnáte, ale i tak je velká pravděpodobnost, že jste někdy jídlo z jeho kuchyně ochutnali. Stačilo k tomu navštívit libovolnou akci v pražské O2 Aréně, kde Kněž již sedmnáct let vede kuchařský tým. A že to není tým jen tak ledajaký. „Na středně velkou akci potřebuji sto kuchařů, rekord máme na Laver Cupu, kde v kuchyních O2 Arény pracovalo dvě stě padesát kuchařů,“ říká Kněž s tím, že každá akce se plánuje rok dopředu a ke každé se snaží vymyslet menu na míru.

Jako šéfkuchař velí Tomáš Kněž v O2 Aréně jedné centrální navařovací kuchyni, kde se jídla připravují, a dalším pěti dohotovovacím, kde se pokrmy finišují. „A teď k tomu přibylo ještě O2 Universum, což je dost podobný provoz. Obojí jde za mnou,“ dodává Kněž. „Sice nejsme v rámci gastronomie ti, co by určovali trendy, ale snažíme se jich držet a věnovat jídlu tu nejlepší péči. Když děláme koncert třeba Andrea Bocelliho, tak se snažíme menu ladit do italské kuchyně, když vaříme na vystoupení Nitro Circus, tak to uděláme trochu bláznivé. Naštěstí mám v týmu hodně kreativní kolegy,“ uzavírá Kněž.

Jak probíhá příprava a realizace vaření pro několik tisíc lidí? Jak kuchařský tým O2 Arény benefituje z toho, že si na akce zvou známé kuchaře? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital