V MasterChefu se opravdu naučíte vařit. Gastronomii chceme spojovat s pohybem říkají Minaříková a Urban

Karel Šimůnek

Sice se nestali vítězi, ale i tak patří Betty Minaříková a Vojta Urban k těm soutěžícím poslední řady populární televizní soutěže MasterChef Česko, kteří se divákům zapsali do paměti, a to nejen díky tomu, že tvoří pár, ale hlavně díky svému kulinářskému umu, přičemž každý přišel do soutěže s jiným gastronomický zázemím. „Ono to možná zní trochu hloupě, ale v MasterChefu se opravdu naučíte vařit, stačí jen pozorovat ostatní, jak nad tím přemýšlí, jak kombinují suroviny, a co za zpětnou vazbu jim dají porotci, z toho nasajete strašně moc. Je to vlastně takový intenzivní kuchařský edukační tábor,“ hodnotí své zkušenosti Urban. „Člověka to i trochu profesionálně deformuje, Třeba předtím by mě nikdy nenapadlo, že budu analyzovat jakékoliv jídlo v restauraci, což jsme během natáčení dělali myslím všichni. Teď se to zlepšilo a zase už jsme normální,“ dodává s úsměvěm Minaříková.

V nové epizodě podcastu Chef Arena pak popisují, jaké jsou jejich společné plány do budoucna v kuchyni i mimo ni. „Vojta pořád dělá kondičního trenéra a specializuje se na výživu, já si dělám kurz instruktorky jógy. Chtěli bychom spojit vaření s pohybem a hodně pracovat s lidmi. Nejsme profi kuchaři a myslím, že jen vařit v profi kuchyni někde v restauraci by pro nás nebylo,“ říká Minaříková. „Chtěl bych Betty poskytnout zázemí a podporu, aby se mohla věnovat kreativě vaření, práci s lidmi a celkovému budování zážitku, přičemž já budu dělat něco mezi sous chefem a strategickým manažerem. V ideálním případě by to vše mělo dohromady vytvořit komplexní kombinaci vaření, jídla, pohybu a celkově pozitivního životního stylu,“ dodává Urban s tím, že soutěž MasterChef změnila jeho vnímání jídel jakožto nutričního poradce. „Předtím jsem přemýšlel jen nad nutričními hodnotami a nad poměry sacharidů, proteinů a tuků. Teď už přemýšlím i nad dochucováním, tím jak fungují jednotlivé složky jídla dohromady a nad tím, jak to má vypadat na talíři. Myslím, že transformace z fitnessáka do někoho, kdo se může prezentovat jako kuchař, se docela povedla,“ uzavírá Urban.

V čem byla unikátní zkušenost Minaříkové a Urbana, kteří soutěží MasterChef Česko prošli jako první pár? Jak snášeli negativní komentáře a kde je můžete potkat? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital