Na radu „zabijte recepci“ spousta klientů slyšela. Hotel budoucnosti si předplatíte jako Netflix, říká Valtr

Se svým start-upem Mews má Richard Valtr ambiciózní plán – jako technologická firma pomoci hotelům, aby se také staly tak trochu technologickými. Dobu po koronavirové krizi pro to vnímá jako ideální. Přerod je to podle něj přirozený a dříve nebo později na něj dojde tak jako tak. „Je to o tom, aby se do hotelnictví vrátila kreativita. Aby si hoteliéři uvědomili, že práce s hostem není jen check in, check out a říct, kdy je snídaně. Je to komplexní péče o hosta,“ říká Valtr v pořadu Kapitola.

Start-up Mews, který Valtr spoluzaložil, loni získal investici 750 milionů korun na další expanzi. Rozlétnout se měl do Ameriky i do Asie, ale přišel koronavirus a Valtr musel měnit plány. Základ pro něj ale zůstává stále stejný. „Trochu jsme se vrátili ke kořenům, byli jsme vždy primárně technologická firma. Především míříme na to, abychom i z hotelů udělali taky tak trochu technologické firmy,“ popisuje své představy.

Pro představu: jedním z konkrétních problémů je role recepce. Respektive její zrušení a přetvoření, což už se u několika hotelů podařilo. „Měli jsme slogan Kill your Reception. Spousta hotelů na to slyšela, postupně jsme jim vysvětlovali, že nechceme agresivně vyhazovat lidi, ale jen ať přehodnotí, jak využívají prostor pro vítání hostů,“ vysvětluje Valtr. Například v jednom hotelu je nyní místo recepce tetovací salon, v jiném zase food market.

Nejen rušení recepcí, ale hlavně masové zavádění nových technologií a práci s nimi vnímá Valtr jako klíčové. „Spousta hotelových management skupin se nyní extrémně rozrůstá díky tomu, že více používají technologie. Mají pak i nižší náklady a vypadají spíše technologicky. To teď uvidíme víc a víc,“ komentuje situaci Valtr.

sinfin.digital