Úřední maturity jsou stále ve hře. Postup ministerstva je totální chaos, říká Hraba

Ministerstvo školství sice oznámilo konání maturit, nikdo včetně studentů, kterých se maturity týkají, ale netuší, jak budou probíhat, říká v nové epizodě pořadu Kapitola senátor Zdeněk Hraba (STAN). Připouští zároveň, že vzhledem k nejasnostem v právní úpravě je stále ve hře i udělení maturit úřední cestou. „Je to totální chaos, kde nikdo netuší, co bude. Ministerstvo řeklo, co chce, ale neřeklo, jak to provést,“ komentuje počínání ministerstva Hraba. V čem spočívá právní nejasnost současné situace a co díky tomu hrozí studentům i státu? Mají být vůbec maturity jako takové zachovány? A proč by měly skončit zásahy státu do maturit? Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku.

„Vítám, že ministerstvo se konečně rozhoupalo a oznámilo, že maturity budou a kdy budou, což doteď buď netušili, nebo to minimálně nechtěli říci,“ říká v rozhovoru s Janem Paličkou v nové epizodě pořadu Kapitola senátor Zdeněk Hraba. „Ministerstvo nicméně pořád netuší, jak to provést právními předpisy tak, aby to odpovídalo zákonu přijatému v koronavirové krizi parlamentem,“ dodává Hraba s tím, že studenti mají za sebou dva měsíce nejistoty a ani nyní není jejich situace o moc jasnější.

Ministerstvo školství podle Hraby doposud nekomunikovalo ani se studenty, ani se zákonodárci a nebylo schopno říci, jak to s maturitami bude. „Rozhodl jsem se sám konat, protože mým oborem je právo. Zanalyzoval jsem si právní předpisy, které maturitu upravují, a postupně jsem zjišťoval, že ministerstvo vůbec netuší, jak to bude provedeno,“ říká Hraba.

Cigarety už jsou jen drahé a velmi drahé. Kuřáci přechází k alternativám, říká Michlíček

sinfin.digital