6 legendárních pořadů, které vás vrátí zpátky v čase

IvM

06. 05. 2017 • 15:55

Hry bez hranic, Magion nebo Videostop. Některé z pořadů, které už na televizních obrazovkách nevídáme i celá desetiletí, v nás přeci jen vyvolávají vzpomínky. Připomeňte si znělky některých z nich v našem výběru:

Hry bez hranic

Hry bez hranic poprvé vstoupily na obrazovky už v roce 1965, tenkrát se ale soutěže účastnily týmy jen z Francie, Belgie, západního Německa a Itálie. Tým z Československa se v pořadu poprvé objevil až v roce 1988.

Video stop

Videostop vysílala Česká, respektive Československá televize od roku 1985, jejím prvním moderátorem byl Josef Dvořák, většina z nás si ale tuto televizní soutěž spojuje s Janem Rosákem a Karlem Čáslavským.

Magion

Oblíbený pořad pro děti odvysílala Československá televize poprvé 11. dubna 1984. Do roku 1996 se v jeho moderování vystřídali Rostislav Kuba, Jan Rosák, Petr Jančařík a Michal Jagelka.

Dva roky prázdnin

Francouzko rumunský televizní seriál Dva roky prázdnin se u nás stal doslova hitem. Na úvodní znělku dobrodružného seriálu na motivy slavného románu Julese Verna, kterou nazpíval Karel Černoch, se prostě nedá zapomenout.

Rodina Smolíkova

Maďarský animovaný seriál zabavil v podstatě celou Evropu a Československo nebylo výjimkou. Tři třináctidílné série začaly vznikat už v roce 1968, ale Pepi, Gábi a Ládínka si pamatujeme dodnes.

Kuřátka

Sluníčko Pampalábusek, Dagmar Patrasová, žížala Jůlie, kos Oskar, Štěpánka Haničincová a Naďa Konvalinková. Ty všechny si pamatujeme z pořadu Kuřátka, který Česká, respektive Československá televize vysílala od roku 1991.

SDÍLET