9 nejlepších a nejkontroverznějších reklam, které přinesl letošní Super Bowl

Iveta Mazáčová

06. 02. 2017 • 12:06

Jednapadesátý Super Bowl přinesl kromě sportovního zážitku opět i příval reklam. Sledovanost tohoto finálového zápasu obvykle přesahuje 100 milionů diváků a tak není divu, že se společnosti předhánějí, kdo pro sebe ukořistí kus poločasové pauzy. 

Kromě toho, že se letos poprvé dostal finálový zápas do prodloužení, rekordní byly i ceny, za které si jednotlivé společnosti „pronajaly“ svých pár vteřin slávy. Za třicetivteřinový spot totiž zaplatily až pět milionů dolarů, což je přibližně 125 milionů korun.

KIA

Melissa McCarthy, která se proslavila především rolí v populárním seriálu Gilmorova děvčata, se rozhodně zachránit svět. Pak ale zjistí, že být aktivistkou nemusí být zrovna med. 

3244086:article:true:true:true

MERCEDES

Mercedes Benz nenechal nic náhodě, jako režiséry pro svojí „superbowlovou“ reklamu si vybral bratry Coenovi. Spot neodkazuje k ničemu jinému než k legendární road movie Bezstarostná jízda, kde si stejně jako v reklamě zahrál Peter Fonda.

3244083:article:true:true:true

MOBILE STRIKE

Reklamy na mobilní hru Mobile Strike jsou už tradičně velmi oblíbené. Ani tentokrát v ní nechybí akční hrdina Arnold Schwarzenegger.

3244082:article:true:true:true

LIFEWTR

Vytvořit originální reklamu na vodu není úplně jednoduché. Firmě Lifewtr se to ale poměrně podařilo. 

3244081:article:true:true:true

WIX

V „akční reklamě“ na webový editor Wix účinkují dvě hvězdy, které jsou spojeny se sérií Rychle a zběsile – Jason Statham a Gal Gadotová.

3224384:article:true:true:true

SNICKERS

Tvůrci reklamy na Snickers vsadil na tradiční slogan, tentokrát se ale na rozdíl od ostatních plně opřeli do tématu Super Bowl. Protože „když máte hlad, zkazíte i reklamu na Super Bowl“. 

3244080:article:true:true:true

MR. CLEAN

Většina reklam, které se při této příležitosti objeví, je zábavná, vtipná, dojemná nebo prostě jen dobrá. Jsou ale i ty, které překvapí, a najdou si vlastní kategorii. Například ta na čisticí prostředky a mužem, který velmi rád uklízí. 

3244085:article:true:true:true

AVOCADOS FROM MEXICO

Zato reklama na mexická avokáda se stala doslova virálním hitem.

3244143:article:true:true:true

SDÍLET