In the End, Numb, Breaking the Habit. Připomeňte si 5 největších hitů Linkin Park

raz

Frontman oblíbené hudební skupiny Linkin Park Chester Bennington spáchal sebevraždu, s odkazem na policejní zdroje to uvedl sever TMZ. Kapela před měsícem vystupovala i v Česku, připomeňte si 10 jejích největších hitů. 

Numb

Numb byl třetí singl z desky Meteora, která vyšla v roce 2003. Je jednou z nejznámějších a kritiky nejlépe hodnocenou skladbou kapely. Na vrcholu prestižní hitparády Billboard Hot Modern Rock Tracks byla celých 12 týdnů. 

 

In the End

Osmá skladba z alba Hybrid Theory, která na něm ale původně vůbec být nemusela. Chester Bennington ji totiž ze začátku neměl rád a chtěl ji vyškrtnout. Nakonec se stala jedním z nejznámějších a nejrozpoznatelnějších hitů Linkin Park. Dostala se do první desítky řady hitparád po celém světě. 

What I've Done

Skladba What I've Done byla vydaná jako první singl alba Minutes to Midnight v roce 2007. Později se objevila jako hlavní motiv filmu Transformeři. Jde o komerčně nejúspěšnější píseň kabelu, hned třikrát získala platinovou desku. 

New Divide

Píseň New Divide vznikla speciálně pro film Transformeři: Pomsta poražených, kde je ústřední skladbou. Vydaná byla v květnu 2009 a sklidila řadu ocenění, z hlediska kritiků patří k těm nejlepším, které skupina natočila. 

Breaking The Habit

Píseň Breaking the Habit byla pátým a posledním singlem druhého alba Linkin Park Meteora a stejně jako ty dříve vydané i tato skladba se okamžitě dostala na první místo hitparády Billboard. Vyšla v roce 2002. Dříve se spekulovalo, že ji napsal sám Bennington a vyprávěl v ní o své závislosti na drogách. Ve skutečnosti ji ale napsal jiný člen kapely, Mike Shinoda. 

SDÍLET
sinfin.digital