Kokosy na sněhu: Nigérie jede poprvé na zimní olympiádu, vysílá veselé tancující bobistky

Sportovci z Afriky jsou na zimních olympiádách vzácností. Letos se ale do Jižní Koreje chystají zástupci hned osmi afrických zemí, což je rekord všech zimních her historie. Velkou pozornost poutají zejména bobistky Nigérie, které byly předtím poměrně slušnými atletkami. Na trénink a nutné vybavení si vydělaly pomocí fondu, na který potřebovaly shromáždit 150 tisíc dolarů. Podařilo se. Nigérie bude poprvé na zimní olympiádě.

Přestože by se mohlo zdát, že Nigerijky Seun Adigun, Ngozi Onwumere a Akuoma Omeoga spadly z nebe, není tomu tak. Předtím se věnovaly atletice a Adigun dokonce v roce 2012 startovala v běhu na 100 metrů překážek na letní olympiádě v Londýně. Jenže to, že se dokázaly kvalifikovat na hry do korejského Pchjongčangu je skutečnou senzací. Půjde totiž o vůbec první zástupce jakékoli africké země v historii v bobovém sportu na olympiádě.

Zahraniční média vnímají volby jako referendum o Zemanovi a nechápou, proč Češi řeší uprchlíky

Celé to připomíná známou americkou filmovou komedii Kokosy na sněhu z roku 1993, která vyprávěla skutečný příběh bobistů z Jamajky, kteří se dostali na olympiádu v kanadském Calgary v roce 1988. Nebylo pak náhodou, že tam tito Jamajčané patřili k vůbec nejpopulárnějším a nejfotografovanějším sportovcům.

Článek pokračuje na webu Reflex.cz

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde >>>

SDÍLET
sinfin.digital