Na dosah žralokovi. Kite-surferka se nečekaně ocitla tváří v tvář nebezpečí

Iveta Mazáčová

16. 01. 2017 • 16:45

Isabelle Fabreová je sportovkyně a bloggerka, která na sociální síti zveřejnila dech beroucí video. Její kite-surfingová jízda ale nebyla tou hlavní podívanou. Zatímco se nechala unášet drakem (kitem), objevil se vedle ní žralok bílý.

Isabelle ve videu vysvětluje, že si nejdříve myslela, že stín, který se jí pod surfem objevil, je od draka, který ji táhne. Pak ji napadlo, že to bude určitě delfín. Když ale slyšela, jak na ni přítel křičí „Žralok! Issabelle, vypadni!“, došlo jí, jak velký má problém. Naštěstí vyvázla bez jakékoli újmy.

Žralok bílý se vyskytuje hlavně v pobřežních, teplých vodách od Kalifornie, přes Jihoafrickou republiku až po Austrálii. Právě proto se s ním surfaři a jiní sportovci v těchto oblastech tak často setkávají.

Jedno takové setkání zaznamenaly dokonce televizní kamery. Během přímého přenosu jihoafrického šampionátu J-Bay Open napadl žralok jednoho z favoritů. Během jízdy ho něco vyvedlo z míry, a tak spadl. Médiím pak řekl, že cítil, jak se mu cosi zamotalo do lanka, jež vede mezi kotníkem a surfem. Pak viděl obávanou ploutev a čekal, až se do něj žralok zakousne. To se naštěstí nestalo a Mick Fanning vyvázl bez zranění.

3214393:article:true:true:true

SDÍLET