Prezident Turkmenistánu chtěl vypadat jako Rambo. Propagandistické video je teď terčem vtipů

Info.cz, abe

Moderní světoví lídři chtějí jít s dobou. Mnozí z nich hojně využívají sociální sítě a snaží se přiblížit i mladým generacím. Podobný záměr měl možná i prezident Turkmenistánu Gurbanguly Berdymuhamedov. Natočil vlastní propagační video, na kterém střílí a divoce se ohání nožem. Exilová opozice ale záhy publikovala vlastní verzi videa, ke kterému dodala akční záběry a hudbu z filmu Komando s Arnoldem Schwarzeneggerem. Upravený klid v retro verzi se začal okamžitě šířit internetem. NAjdete ho na konci článku.

Na oficiálním videu střílí prezident Berdymuhamedov z pušky, hází nožem a řídí letecký útok. To vše s kamenným výrazem ve tváří, přehnanými pohyby a za dohledu nastoupených vojáků, které politik „školí“.

Ženy, které se přidaly k IS, jsou nebezpečné a musí být stíhány, říká pro INFO.CZ odbornice z USA

„Hlava státu dokázala precizní schopnost míření, což je dokladem vysoké úrovně jeho armádního tréninku,“ stojí podle listu The Guardian v oficiálním státním prohlášení. Parodii pak vytvořil list The Chronicle of Turkmenistan, který sám sebe definuje jako „zpravodajství, které z oficiálních pramenů neuslyšíte.“ Podívejte se na upravený klip a posuďte sami:

SDÍLET
sinfin.digital