Putina potrápil darovaný pes. Japonští novináři se nestačili divit

Info.cz

14. 12. 2016 • 12:05

Putinův pes Yume způsobil během rozhovoru s japonskými médii menší rozruch. Fenka se totiž rozhodla povely svého pána okázale ignorovat.  Ke „konfliktu“ došlo před oficiální návštěvou, kterou ruský prezident do Japonska podnikne.

Yume (Akita Inu) Vladimir Putin dostal před čtyřmi lety jako tříměsíční štěně. Byl to dar od guvernéra japonské prefektury Akita, který tak chtěl poděkovat za ruskou pomoc při ničivém zemětřesení a následné vlně tsunami v roce 2011.

Japonští novináři si kromě oficiálních otázek pro ruského prezidenta připravili ještě jedno překvapení. Chtěli zkontrolovat, jak se Yume v nové vlasti daří. Fenka ale začala na zástupce médií štěkat. Putin poznamenal, že je to hlídací pes a že pouze chrání svého pána, v minulosti ale také přiznal, že má určité sklony ke kousání.

Vladimir Putin je známý tím, že miluje psy, proto je také velmi často dostává darem. První štěně dostal v roce 2000, byla to fenka labradorského retrívra jménem Konni. Ta byla zapojená do „diplomatického incidentu“ s Angelou Merkelovou. Když byla německá kancléřka v roce 2007 na jednání s Putinem, do místnosti vstoupila právě labradorka Konni, problém nastal až tehdy, když vyšlo najevo, že se Merkelová velmi bojí psů.

SDÍLET