Večeře pod vodou nebo 50 metrů nad zemí. Dobrodružné stolování jako nový hit

Tereza Engelová

02. 03. 2017 • 17:12

Pokud Vás už nudí večeře při svíčkách doma nebo v restauraci, můžete začít s novým druhem stolování. Pod vodou nebo v oblacích! Oba koncepty vymysleli podnikatelé v Belgii. Zájemců o extrémní stolování ale přibývá všude po světě.

První večeři v oblacích uspořádal majitel belgické marketingové firmy David Ghysels pro klienty Evropské restauratérské asociace před deseti lety. Společně s organizátorem bungee jumping akcí Stefanem Kerkhofsem vymysleli systém, jak dostat 22 lidí s veškerým servisem 50 metrů vysoko, kde jim ve výjimečné atmosféře naservírují dobrou večeři.

Nikdo z hostů zjevně netrpěl závratí, z nápadu byli nadšení do té míry, že Ghysels s Kerkhofsem zakrátko mohli spustit franšízu. Restauraci Dinner in the sky si za deset let fungování vyzkoušelo přes 5 000 hostů ve 40 zemích světa včetně České republiky. Časopis Forbes ji zařadil mezi desítku nejzajímavějších na světě.

Když ne ve vzduchu, tak pod vodou

Pokud máte pocit, že byste se u stolu desítky metrů nad zemí necítili zcela uvolnění, je tu možnost vyzkoušet jídlo pod vodou. Restaurace na dně jednoho z nejhlubších bazénů světa Nema33 se jmenuje Perla.

Do modulu velkého 2x2 metry se vejdou čtyři hosté a za menu složené z humrového salátu, foie gras a šampaňského zaplatí každý 99 eur. Výhled mají sice jen na vodu a číšníky oblečené do skafandrů, přesto jde prý podle návštěvníků o nevšední zážitek.

 

 

 

SDÍLET