Vítejte do dob španělské inkvizice: Assassin’s Creed se blíží do kin

Iveta Mazáčová

19. 12. 2016 • 12:53

Adaptace počítačové hry Assassin’s Creed, která vychází od roku 2007 a čítá celkem devět dílů, se blíží do kin. V těch tuzemských ji uvidíte už 29. prosince a zavede vás a hlavního hrdinu do temných časů 15. století.

Assassin’s Creed je filmová adaptace stejnojmenné počítačové hry společnosti Ubisoft. Postavu hlavního hrdiny Calluma Lynche, si zahrál Michael Fassbender, kterého můžeme znát z filmů, jako jsou Hanebný pancharti, Jana Eyrová nebo ze tří filmů o X-Menech. Dále si ve filmu zahraje Marion Cotillardová (Spojenci, Počátek), nebo Jeremy Irons (seriál Borgiové, Muž, který poznal nekonečno).

Lynch se jako usvědčený vrah dostává do vězení, kde se musí vyrovnat se svým osudem – trestem smrti. Z vězení ho ale unese organizace, která s ním má jiné úmysly. Pomocí stoje Animus ho vrátí do vzpomínek jeho předků, aby pro společnost Abstergo získal co nejvíce informací, které se v historii ztratily.

Lynch propojený se svým předkem se nedobrovolně vrátí do období španělské inkvizice v 15. století, aby se dozvěděl co nejvíce o bojích mezi tajnou organizací Assasínů a jejich odvěkými nepřáteli Templáři.

Navzdory tomu, že se jedná o adaptaci počítačové hry, tvůrci se rozhodli používat digitální triky co nejméně. Například z herního světa známý skok z výšky se také natáčel reálně, ačkoli Fassbendera nahradil kaskadér. Natáčení probíhalo z velké části na Maltě a v jejím hlavním městě Vallettě.

Podívejte se na video, které dokumentuje, co všechno musí umět kaskadér a gymnasta Damien Walters, dublér Michael Fassbender:

3177508:article:true:true:true

SDÍLET