Měli bychom vytvářet lepší podmínky pro ženy, které chtějí podnikat. A dávat pozitivní příklady, říká Míka

Moderátorka Kateřina Haring si ve svém podcastu Podnikatelka připravila malé překvapení. Poté, co vyzpovídala zhruba osmdesát podnikatelek a manažerek, poprvé pozvala hosta-muže. Tím je Eduard Míka, kterému ženské podnikání rozhodně není cizí – věnuje se mu z pozice investora. „Společnost by měla pro ženy, které chtějí podnikat, vytvořit lepší podmínky, aby si mohly trochu rozvázat ruce od povinností, které mají, a mohly věnovat svůj čas podnikání,“ myslí si Míka, podle kterého je ženský prvek v podnikání potřebný.

Míka zároveň apeluje i na to, aby se bořil mýtus podnikatele jako pochybného zbohatlíka a šířilo se více pozitivních příkladů úspěchu. „Spousta lidí si myslí, že podnikatel je někdo, kdo nějak divně přišel k penězům a ve vězení není jen proto, že ho ještě nechytili. V médiích vidíme hlavně záběry na podnikatele v poutech u soudu, ale co ty příběhy stovek lidí, co dosáhli často úžasných věcí? O těch se národ mnohdy vůbec nedozví,“ vysvětluje Míka s tím, že podnikání je hlavně o změně mindsetu. „Principiálně v něm není nic nemožné. Když to člověk zkusí a nebojí se, mohou se mu povést i do té doby pro něj samotného nepředstavitelné věci,“ říká Míka.

Jaké rozdíly vidí mezi přístupem mužů a žen k podnikání? A proč považuje ženský element v podnikatelském prostředí za důležitý? Podívejte se na celou epizodu.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Moderátorka Kateřina Haring si ve svém podcastu Podnikatelka připravila malé překvapení. Poté, co vyzpovídala zhruba osmdesát podnikatelek a manažerek, poprvé pozvala hosta-muže. Tím je Eduard Míka, kterému ženské podnikání rozhodně není cizí – věnuje se mu z pozice investora.
  • Jaké rozdíly vidí mezi přístupem mužů a žen k podnikání?
  • A proč považuje ženský element v podnikatelském prostředí za důležitý?
sinfin.digital