Pozitivní myšlení je dovednost, kterou se každý může naučit. Je lepší začít už jako dítě, říká Kadlecová

Na trhu je mnoho knih o sebezdokonalování a motivaci, ale když Marieta Kadlecová zjišťovala, zda je mezi nimi nějaká určená pro děti, objevila díru na trhu. Sepsala tak Deník malých radostí, který dětem pomáhá rozvíjet pozitivní myšlení a emoční inteligenci. „Pozitivní myšlení je dovednost jako každá jiná. Někdo to má více v sobě, ale kdokoliv se to může naučit. A když začneme jako děti, tak to jen jde snáz,“ říká Kadlecová v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Podle Kadlecové je pozitivní myšlení jako sval a roste tím, jak jej posilujeme. „Spousta lidí to vnímá tak, že se s tím musíme narodit a buď jsme optimista, nebo pesimista. Říkají, že oni to tak prostě mají, že vidí věci spíše černě, ale tak trochu se na to jen vymlouvají. Když se pozitivnímu myšlení učíme od dětství, kdy ještě nemáme zažité vzorce chování, je to snazší. Ale s intenzivním tréninkem se to naučí i kterýkoliv dospělý,“ vysvětluje Kadlecová.

Cílem její knihy je už v dětském věku vytvořit pozitivní návyky a díky tomu být šťastnější v dospělosti. „Byla bych ráda za šťastnější společnost. Pokud bych k tomu mohla prostřednictvím Deníku malých radostí přispět, bylo by to skvělé,“ uzavírá Kadlecová.

Jak u dětí vybudovat pozitivní myšlení, empatii a laskavost? Jaké slabiny společnosti odhalil covid a jak situaci zlepšit? Podívejte se na celý rozhovor.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Hostem Kateřiny Haring je autorka Deníku malých radostí Marieta Kadlecová.
  • Jak u dětí vybudovat pozitivní myšlení, empatii a laskavost?
  • Jaké slabiny společnosti odhalil covid a jak situaci zlepšit?
  • Podívejte se na novou epizodu podcastu Podnikatelka.
sinfin.digital