Na nudu nemáme čas. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Lucie Dolanská Bányaiová, Veronika Paroulková a Tereza Rychtaříková

Cílevědomost znamená zodpovědnost dotahovat věci, říká v podcastu PRÁVNIČKY advokátka a nová členka představenstva České advokátní komory Lucie Dolanská Bányaiová. Spolu s Terezou Rychtaříkovou a Veronikou Paroulkovou se shodují, že ani přes mnohdy vyčerpávající pracovní nasazení neumí zpomalit.

Tereza Rychtaříková, která působí jako Head of Legal ve společnosti Vodafone, o sobě říká, že nikdy nezažila nudu. Svou práci se snaží dělat poctivě, a to pro lidis lidmi. „Třeba kolegy si vybírám pocitově. Během prvních pár minut poznám, zda mi dotyčný sedí a zda zapadne do týmu,“ říká s tím, že stejně tak je pro ni klíčovou bernou mincí odbornost. Podle Terezy nemá cenu tlačit kolegy k něčemu silou, ale ukazovat jim, jaký způsob řešení problému by mohl fungovat.

Tereza v podcastu PRÁVNIČKY prozrazuje, že kromě právnické fakulty vystudovala také konzervatoř. „Musela jsem si sama přijít na to, v čem jsem dobrá a v čem jen průměrná. Proto se věnuji právu,“ dodává. Podobně na tom byla také Veronika Paroulková, moderátorka a spoluzakladatelka portálu o vážné hudbě KlasikaPlus. „Jednu dobu jsem se vnímala jako právnička, a to když jsem zkoušela dělat trestní právo. Potom jsem zjistila, že touto cestou jít nechci. Táhlo mě to k hudbě,“ říká s tím, že si tak z koníčku udělala profesi.

Veronika také říká, že s kolegy, kteří nám po lidské stránce příliš nesedí, se musíme naučit zacházet. Také Lucie Dolanská Bányaiová přiznává, že je pro ni často výběr kolegů o pocitu. „Třeba spolupráce s nejlepšími kamarády mnohdy neplodí nic dobrého, schází tam respekt,“ říká partnerka advokátní kanceláře Bányaiová Vožehová a nově zvolená členka představenstva České advokátní komory. Rozhodování, zda kandidovat, pro ni přitom nebylo úplně snadné. „Musím mít vnitřní souznění s rozhodnutím, které mám udělat. Hledání sebe sama pro mě znamená vůli zkoušet být dobrý v tom, co dělám,“ dodává s tím, že je podle ní cílevědomost zdravá a podporuje profesní růst i ambice v tom dobrém.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Lucie Dolanská Bányaiová, Veronika Paroulková a Tereza Rychtaříková jsou hostkami podcastu PRÁVNIČKY.
  • Kdo je inspiruje?
  • Proč se nedokážou nudit?
  • A jaký je jejich recept na skutečný odpočinek?
sinfin.digital