Musíme se neustále posouvat. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Kristýna Benešová, Katarína Maisnerová a Kristina Kůdelíková

Abychom uspěli v životě i kariéře, musíme někdy překročit sami sebe. Zda jsou toho schopny také inspirativní ženy ze světa práva zjišťuje nový díl podcastu PRÁVNIČKY. Pozvání do něj přijaly Kristýna Benešová z iniciativ Ženy v právu a Bez trestu, exekutorská kandidátka Katarína Maisnerová a advokátní koncipientka z Bird & Bird Kristina Kůdelíková.

Katarína Maisnerová mladší je kandidátka na soudní exekutorku Exekutorského úřadu v Praze 8. „Po studiu jsem si mohla vybrat, kam půjdu pracovat. Zda do velké kanceláře nebo do malé rodinné. Vybrala jsem si tu malou, máminu. Důvod byl prostý, mohla jsem tam mít s sebou své dva psy,“ říká Katarína s úsměvem v podcastu PRÁVNIČKY. Práce s rodinou má podle ní svá pro i proti, pokud se objeví nějaká negativa, tak se to v rodině řeší mnohem obtížněji. Před sedmi lety získala Katarína v rámci celojustiční soutěže Právník roku 1. místo v kategorii talent roku. Říká ale, že nestaví své úspěchy dopředu. V pracovním životě se vyvíjí s každým malým úspěchem. „Formují mě všechny věci, které udělám a zažiji a zpětně potom můžu hodnotit, co pro mě bylo přínosem, proč a v čem. Komplexní pohled dostanete až po čase a po nabrání dalších zkušeností,“ dodává.

Kristýna Benešová působí jako podniková právnička ve společnosti T-Mobile. Stojí také za platformou Ženy v právu nebo iniciativou Bez trestu. V podcastu PRÁVNIČKY přiznává, že každý den bojuje s tím, jak skloubit práci a iniciativy ve volném čase. „Ten boj musí být efektivní. Ale všechny práce mě nabíjí a motivují, a když mi začnou brát síly, potom se věnuju sama sobě,“ říká s tím, že by nechtěla být v prostředí, které by jí v dalších aktivitách brzdilo. Cílevědomě si proto vybrala T-Mobile, který má podle ní podporující prostředí. „V práci je pro mě důležitý respekt, podpora zájmů a koníčků,“ dodává. 

Kristýna také přiznává, že má někdy problém nastavit si hranice mezi prací a volným časem. Podobně to má také Kristina Kůdelíková, která působí jako advokátní koncipientka v mezinárodní kanceláře Bird & Bird. „S nastavováním hranic mám problém už od školy. Občas obětuji práci i večery a víkendy,“ říká. Její cíl byl přitom pracovat jako notářka, ale místo notáře se podle Kristiny shání obtížně, a tak se nakonec vrátila do advokacie. Do kanceláře Bird & Bird Kristina nastoupila v průběhu covidové karantény. Je tak pro ni těžší navazovat vazby. „Mezinárodní kancelář jsem si vybrala proto, že se můžu posouvat pracovně i osobnostně. Baví mě celistvost a přemýšlení v souvislostech,“ říká s tím, že je aktuálně nadšená z toho, co dělá. Zároveň dodává, že stres a tempo „velké advokacie“ si dlouhodobě představit zatím neumí.

Které věci Katarinu v životě skutečně stoprocentně naplňují? Jakou stopu zanechává Kristýna v platformě Ženy v právu a iniciativě Bez trestu? Kdo inspiruje Kristinu Kůdelíkovou? A jaký mají pozvané dámy názor na oblast diverzity či mentoringu? Odpovědi přináší nový díl podcastu PRÁVNIČKY.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Co a kdo trojici hostek inspiruje?
  • Jak zvládají vybalancovat pracovní a soukromý život?
  • A která z dam si neumí představit dlouhodobý stres "velké advokacie"?
sinfin.digital