Máme rády ženskou energii. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Petra Nádr, Marie Talašová a Markéta Chudáčková

„Jsme vytrvalé, a to i v podpoře žen,“ říkají v novém dílu podcastu PRÁVNIČKY Petra Nádr a Markéta Chudáčková. „Beru za osobní povinnost pomáhat ženám, držet si blízkou vazbu a být jim nápomocná,“ dodává Marie Talašová. Přiznávají, že do soubojů jsou mnohdy hlavou napřed – a jde jim o pravdu a spravedlnost.

Petra Nádr, vedoucí českého a slovenského právního oddělení ve společnosti Plzeňský Prazdroj začínala svou profesní dráhu ve velké advokátní kanceláři a záhy dostala nabídku práce v Lichtenštejnsku. „Po těchto zkušenostech jsem začala pracovat v korporátní sféře, a ta mě baví. Máte vlastně jen jednoho klienta a je to váš zaměstnavatel,“ říká. Právnickou fakultu Petra začala studovat, protože v sobě měla zakořeněno, že právo se rovná spravedlnosti. „Po pár hodinách jsem zjistila, že to tak úplně není,“ říká s tím, že má v sobě silně zakódován smysl pro spravedlnost, a když se děje nějaká nespravedlnost, umí být rázná.

Petra v podcastu PRÁVNIČKY přiznává, že se dříve hodně zaobírala chybami. „I chyby patří k životu. Musíte jít ale dál a vzít si z toho to dobré,“ dodává. V kolektivu právníků Plzeňského prazdroje se Petra vždy postaví za svůj tým a případné problémy neventiluje ven. Ve svém profesním i osobním životě podporuje diverzitu. „Čím je člověk výš, žen ubývá. Snažím se proto podporovat ženy kolem sebe,“ dodává.

Právnička Marie Talašová z mezinárodní advokátní kanceláře White & Case doplňuje, že by se označila za feministku. „Mám ráda ženskou energii a beru za osobní povinnost pomáhat ženám, držet si blízkou vazbu a být si nápomocné,“ říká Marie, která do světa velké advokacie přešla po několikaletém úspěšném působení na ministerstvu financí, kde se věnovala arbitrážím.

„Česká republika byla roky nejvíce žalovaným státem na světě a chtěla jsem vědět, jaké to je stát na žalované straně. Měla jsem vlastenecké tendence,“ vzpomíná Marie s tím, že kromě úspěšného zastupování Česka v mezinárodních arbitrážích přišlo také prozření ze státní správy. „Každá politická změna byla nepříjemná, ale určitě to není toxický zážitek,“ dodává. Dnes stojí opět na straně klientů a nabíjí ji, když jim pomůže, aby se nedostali do sporu nebo aby je případně ze sporu co nejrychleji dostala. „Snažím se co nejvíce soustředit na úspěchy a jsem za ně vděčná. Ale i neúspěchy k životu patří a výhodou je, že se z nich můžete hodně naučit,“ říká v podcastu PRÁVNIČKY.

Advokátka Markéta Chudáčková patří k těm, kteří neustále posouvají své limity a vymýšlí nové projekty. Nedávno založila forum iuris – sdílenou kancelář pro samostatné advokáty. „Je to nová služba, která nabízí nové podmínky a nový způsobu výkonu samostatné advokacie,“ popisuje. Markéta původně nechtěla být právnička. „Nikdy jsem neměla profesní plán. Věci se mi ale nějakým způsobem děly a práce mě dnes naplňuje. Právo mě baví, baví mě aplikovat právo a systém logiky na vztahy,“ říká s tím, že si ji kauzy spíše nacházejí.

Markéta v podcastu PRÁVNIČKY také popisuje, že má ráda ženskou energii a nikdy necítila diskriminaci, kdy by se musela vymezovat, zda je či není feministka. „Snažím se být sama sebou, mám ráda různé generace,“ říká s tím, že v současné společnosti jí chybí gentlemanství, úroveň a klasický pocit z advokacie. „Ale ještě tady jsou lidé z generace, kteří by toto mohli předat. Propojovat generace je pro mě smysluplné,“ uzavírá.

Jak pomáhá Unie podnikových právníků měnit svět firemních právníků? Jak reagují Petra Nádr, Marie Talašová a Markéta Chudáčková na stres? A proč je inspiruje zrovna Ruth Bader Ginsburg? Odpovídají v podcastu PRÁVNIČKY.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Petra Nádr, Marie Talašová a Markéta Chudáčková.
  • Jak se vyrovnávají s chybami?
  • Jak vnímají postavení žen v advokátním světě?
  • Co je pro ně spravedlnost?
sinfin.digital