Občas si zanadáváme. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Jana Sedláková, Petra Dolejšová a Jana Marková

Advokacie je podle Jany Sedlákové plná inspirativních lidí. „Jen by mohli být advokáti více přátelští a kolegiální. Někdy jim chybí respekt a týmovost,“ říká v podcastu PRÁVNIČKY. Podle Petry Dolejšové je v advokacii klíčový byznysový úspěch, a ji to unavovalo. Proto šla na volnou nohu. „Každý vnímá nezávislost jinak a každý by si měl nastavit, co mu sedí,“ dodává. Vedoucí právní poradny dTest Jana Marková pak dodává, že se ani přes své úspěchy ještě úplně nezávislá necítí.

„Svoboda jednoho začíná tam, kde končí svoboda toho druhého. Stačí, když se navzájem nebudeme soudit a necháme se žít,“ říká v podcastu PRÁVNIČY úspěšná advokátka Jana Sedláková. Společnosti podle ní chybí respekt. Sama má ráda nezávislost. I proto si založila vlastní advokátní kancelář. „Je totiž fajn, když člověk není na všechno úplně sám,“ říká. Jana podle svých slov udělala chybu, když dala na dveře advokátní kanceláře své jméno. „Nejsem nejchytřejší člověk u nás v kanceláři. Důležité pro mě také je, že v kanceláři rosteme všichni společně,“ dodává.

S kritikou se podle Jany Sedlákové člověk musí naučit pracovat. Okolí jí říká, ať zpomalí. „Nikdy jsem nepracovala pro peníze, ale chtěla jsem změnit advokacii a dopředu mě hnaly vyšší cíle,“ říká s tím, že advokátům stále chybí být více přátelští a kolegiální, respekt a týmovost. Podle Jany Markové je situace mezi právníky organizace dTest, které vede, situace přesně opačná. „Když se stane, že nás v práci něco naštve, tak si s kolegy společně zanadáváme. Každý den si také udělám chvilku a sejdu se se svými podřízenými,“ říká v podcastu PRÁVNIČKY. Klíčové pro ni je udržet si přátelské vztahy. „Bylo složité vybudovat si respekt, nejvíce mi pomohlo si s každým promluvit,“ dodává čerstvá laureátka ocenění Flamma pro inspirativní právničky. „Důležité je pro mě je odcházet z práce s dobrým pocitem. Ve chvíli, kdy budu cítit, že jsem vyhořelá, určitě sáhnu po změně,“ říká.

Podobný přístup měla i advokátka Petra Dolejšová. Ta odešla z vybudované advokátní kanceláře, protože potřebovala být volná. „Zjistila jsem, že pokud se něco děje špatně, tak špatně spím. Takže spánek je pro mě ukazatel, dodává. Na volné noze se nenudí, ale má ve svém notesu asi šest oblastí, které by chtěla rozjet. „Nyní jsem ve fázi, kdy si říkám, že všechno je tak, jak má být. Ale obávám se, že mi to za pár měsíců začne vadit,“ přiznává. Profesně ji ve správném nasměrování velmi pomohli koučové. Petra také říká, že právník je jako zubař. „Jdete tam jen pokud máte problém. Stýkám se s frustrovanými lidmi a snažím se přetavovat jejich frustraci tak, aby odcházeli v pohodě,“ popisuje s tím, že má víru v lidi a věří tomu, že přemýšlí a myslí své činy dobře.

Jak správně vybalancovat osobní a pracovní život? A co považují Jana Sedláková, Petra Dolejšová a Jana Marková za své úspěchy? Odpovídají v podcastu PRÁVNIČKY.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • V PODCASTU právničky se představují Jana Sedláková, Petra Dolejšová a Jana Marková.
  • Jak vnímají svobodu a jak to ovlivnilo jejich kariéry?
  • Jak se vyrovnávají s kritikou?
  • A kdy si zanadávají?
sinfin.digital