Někdy je třeba jet nonstop. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Markéta Tvrdá, Kristýna Najmanová a Lenka Slavíková

Úspěšné ženy ze světa práva musí často překonávat limity. A to ať už jde o posouvání vlastní laťky nebo jsou příčinou okolnosti, které neovlivníme. Jak se na náročnou výzvu připravit? A jak být dostatečnou oporou svému týmu? V podcastu PRÁVNIČKY odpovídají Lenka Slavíková, Kristýna Najmanová a Markéta Tvrdá.

Lenka Slavíková působí jako manažerka v útvaru právních služeb společnosti ČEZ. V podcastu PRÁVNIČKY popisuje, že si ji pracovní příležitosti vždy našly samy a ona na ně už jen reagovala. „Při studiu jsem pracovala jako servisní asistentka na letišti v Mnichově. To mě utvrdilo v tom, že si vážím každého, kdo fyzicky pracuje,“ říká. Kromě korporátní praxe sbírala zkušenosti také v advokacii. „I díky tomu jsem schopná se při jednání naladit na práci svého týmu a jasně jim formulovat zadání,“ dodává.

Lenka v podcastu PRÁVNIČKY také vzpomíná na více než dvacetihodinovou valnou hromadu společnosti ČEZ, kde musela bezchybně fungovat svým týmem. V takto vypjatých situacích je podle ní třeba s týmem otevřeně a upřímně komunikovat. „Nerada kritizuji, radši chválím. A to často a hodně, ale ne bezdůvodně,“ říká. Také Kristýna Najmanová, ředitelka Odboru komunitárního práva na Ministerstvu zahraničních věcí ČR se snaží práci v týmu pojímat motivačně, a tak chválí. „Kritiku se snažím spíš přerodit v doporučení. Když jsem začínala pracovat na první vedoucí pozici, myslela jsem si, že mým úkolem je řídit. Potom jsem pochopila, že je lepší spíš vést a hlavně naslouchat,“ říká s tím, že i když máme každý jinak rozvinutou sociální inteligenci, dá se na ní pracovat.

Tým pod vedením Kristýny se aktuálně připravuje na české předsednictví v Radě EU. I proto je klíčové s ním správně pracovat a na náročný úkol ho připravit. Kristýna v podcastu PRÁVNIČKY také popisuje, že v diplomacii se dá se o kariérním růstu snít, ale jde spíše o příležitosti. Partnerka advokátní kanceláře Dentons Markéta Tvrdá pak zmiňuje, že mezi začínajícími právníky se kariérní cíle proměňují. „Část mladší generace už netouží po pozici partnera firmy, chtějí odvést práci a mít volný čas. V zásadě jde o to neusilovat o pozici za každou cenu,“ popisuje.

V rámci podcastu PRÁVNIČKY Markéta Tvrdá také popisuje, proč začala ve čtyřiceti letech s triatlonem. „Trénuji 10 až 14 hodin týdně a miluji to,“ říká s tím, že i díky tomu dosáhla nejvyšší mety – Ironman. V advokacii Markétu zajímá hlavně transakční práce. „Práce mě baví, ale není to můj koníček,“ přiznává. Pokud jde o zpětnou vazbu kolegům, chválí ráda, ale je extrémně náročná. „Chci proto pracovat na konstruktivní kritice a hlavně respektu ke kolegům,“ dodává.

Kdo inspiruje Lenku Slavíkovou, Kristýnu Najmanovou a Markétu Tvrdou? A jak připravují své týmy na náročné situace? Odpovídají v podcastu PRÁVNIČKY.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • V podcastu PRÁVNIČKY odpovídají Lenka Slavíková, Kristýna Najmanová a Markéta Tvrdá.
  • Jak překonat vlastní limity a uspět v náročném světě práva?
  • Jak vybalancovat kritiku a pochvalu kolegů.
  • A jak při právnické práci najít 14 hodin týdně na triatlonový trénink?
sinfin.digital