Prokletá Viktorka. Fotbalisty vítězného týmu z roku 2013 stíhá neštěstí

MIA

David Bystroň  je dalším z plzeňských hráčů, kteří pamatují úspěch týmu v roce 2013, ale v osobním životě je potkalo neštěstí. Průšvihy, které nasekali fotbalisté západočeského celku pod vlivem alkoholu a drog, nechme pro jednou stranou. Řada z nich se totiž potýká mimo hřiště skutečně se závažnými problémy. Je snad Viktoria Plzeň prokletá?

Daniel Kolář

Tragické chvíle zažil reprezentační záložník Daniel Kolář, který se o svůj příběh dopodrobna podělil teprve nedávno s webem Bez frází. Jeho přítelkyni a pozdější manželku Terezu na dovolené v Egyptě rozbolela záda. Vyšetření ukázalo, že má krásná brunetka rakovinu třetího stupně – velký nádor na plicích a k tomu metastáze v kostech.

Tři roky byl Kolář oporou své milované ženy, veškeré branky slavil složením prstů do písmene T. V roce 2014 se na jaře pár po osmileté známosti vzal, v prosinci téhož roku ale přišlo nevyhnutelné. Tereza, kterou fotbalista označuje za životní lásku, prohrála nerovný boj s krutou nemocí.

Marián Čišovský

Rodák z východoslovenského Humenného musel necelý rok po zisku mistrovského titulu fotbalový trávník opustit. Nejprve mu ve hře bránilo poranění kolene, později se přidala po sérii vyšetření mnohem závažnější zdrcující diagnóza – ukázalo se, že stoper trpí amyotrofickou laterální sklerózou. Zatímco psychické schopnosti pacienta jsou zcela nenarušené, nedokáže ovládat svaly, takže nakonec zůstává paralyzován a uvězněn ve vlastním těle při plném vědomí.

Nemocnému zadákovi je oporou jeho manželka Martina a také bývalí spoluhráči plzeňské Viktorky, které občas zajde podpořit. Někdejší slovenský reprezentant stále bojuje a nevzdává se naděje, že vývoj medicíny může přinést lék na jeho chorobu.

sinfin.digital