Prokletá Viktorka. Fotbalisty vítězného týmu z roku 2013 stíhá neštěstí

MIA

20. 05. 2017 • 13:25

David Bystroň  je dalším z plzeňských hráčů, kteří pamatují úspěch týmu v roce 2013, ale v osobním životě je potkalo neštěstí. Průšvihy, které nasekali fotbalisté západočeského celku pod vlivem alkoholu a drog, nechme pro jednou stranou. Řada z nich se totiž potýká mimo hřiště skutečně se závažnými problémy. Je snad Viktoria Plzeň prokletá?

Daniel Kolář

Tragické chvíle zažil reprezentační záložník Daniel Kolář, který se o svůj příběh dopodrobna podělil teprve nedávno s webem Bez frází. Jeho přítelkyni a pozdější manželku Terezu na dovolené v Egyptě rozbolela záda. Vyšetření ukázalo, že má krásná brunetka rakovinu třetího stupně – velký nádor na plicích a k tomu metastáze v kostech.

Tři roky byl Kolář oporou své milované ženy, veškeré branky slavil složením prstů do písmene T. V roce 2014 se na jaře pár po osmileté známosti vzal, v prosinci téhož roku ale přišlo nevyhnutelné. Tereza, kterou fotbalista označuje za životní lásku, prohrála nerovný boj s krutou nemocí.

Marián Čišovský

Rodák z východoslovenského Humenného musel necelý rok po zisku mistrovského titulu fotbalový trávník opustit. Nejprve mu ve hře bránilo poranění kolene, později se přidala po sérii vyšetření mnohem závažnější zdrcující diagnóza – ukázalo se, že stoper trpí amyotrofickou laterální sklerózou. Zatímco psychické schopnosti pacienta jsou zcela nenarušené, nedokáže ovládat svaly, takže nakonec zůstává paralyzován a uvězněn ve vlastním těle při plném vědomí.

Nemocnému zadákovi je oporou jeho manželka Martina a také bývalí spoluhráči plzeňské Viktorky, které občas zajde podpořit. Někdejší slovenský reprezentant stále bojuje a nevzdává se naděje, že vývoj medicíny může přinést lék na jeho chorobu.

Marek Hanousek

Smutek v sobě stále nosí také Marek Hanousek, který v současnosti obléká už dres Dukly Praha. I on se musel v minulosti vyrovnat se ztrátou blízkého člověka, v jeho případě se jednalo o otce, který jej k fotbalu přivedl a obětoval spoustu času, aby mohl svého syna vozit z Dolních Kralovic na pravidelné tréninky do Prahy.

Otec hráče před lety zničehonic zkolaboval. Ztráta přišla zhruba ve stejné chvíli, kdy se Marek Hanousek seznámil se svou současnou manželkou Barborou, představit ji ale doma nikdy nestačil. „Nejdůležitější osoba v mém životě vystřídala tu druhou nejdůležitější. Strašně mě to mrzí,“ přiznal nedávno v rozhovoru pro Bez frází fotbalista pražské Dukly.

František Rajtoral

Po prohře v ostře sledovaném utkání se Spartou potkalo na konci dubna plzeňskou Viktorku mnohem horší neštěstí. Z tureckého Gaziantepu přišla zpráva, že někdejší obránce a záložník západočeského celku František Rajtoral spáchal ve svém tureckém bytě sebevraždu.

Motivy jeho činu nejsou stále jasné, spekuluje se o tom, že svoji roli sehrály deprese, se kterými se dlouhodobě potýkal. V minulosti se dvakrát léčil se syndromem vyhoření, tři dny předtím, než se oběsil, odjela z Turecka jeho přítelkyně. Byla motivem nešťastná láska nebo náklonost k hazardu a dluhy, o kterých se spekuluje?

David Bystroň

Fotbalista David Bystroň spáchal sebevraždu necelý měsíc po svém bývalém spoluhráči Rajtoralovi. Informaci slovenského deníku Šport potvrdil pro český deník Sport jeho bratr Daniel. Také Bystroň se podle informací serveru iDnes.cz oběsil ve sklepě svého bytu a zanechal po sobě dopis na rozloučenou. V listopadu 2011 zaznamenala jeho kariéra strmý pád poté, co měl po utkání Ligy mistrů v Borisovem pozitivní dopingový test, údajně na metamfetamin. Za to dostal dvouletý trest. Po návratu hrál za Olomouc druhou ligu. Zdravotní potíže ho však donutily ve 32 letech ukončit profesionální kariéru. Dál pokračoval v páté švýcarské lize, kde naposledy nastupoval za US Schluein.

SDÍLET