Tech Talk 01: Platformizace mění svět před očima. Budeme ještě chodit do kamenných obchodů, nebo je internet definitivně zlikviduje? Jakou roli v tom hrají Apple a Tesla? A jak jsou na tom Češi ve srovnání se světem?

Facebook, Amazon, Uber, Alibaba, Grab nebo Kakao jsou známé příklady digitálních společností či chcete-li platforem, které zprostředkovávají spojení a výměnu mezi lidmi. Tento trend staví zavedené obchodní modely na hlavu a vede mnoho tradičních firem k zásadnímu přehodnocení vlastních strategií.

Platformy jsou schopny nejen zkonzumovat vaše data, ale také je fantasticky zobchodovat. Do svých „sítí“ jsou schopny zaplést celé země. Nejen o tom je první díl podcastu Tech Talk, který připravují šéfredaktor INFO.CZ Michal Půr, Jan Růžička, který učí na univerzitách v Evropě i Asii disrupci ve finančnictví a zdravotní péči a žije dlouhodobě v Hongkongu, a také Lukáš Codr, herní vývojář a šéf velké IT firmy, který momentálně žije v Dublinu.

Hostem v druhé polovině podcastu je investiční partner skupiny Rockaway Dušan Zábrodský, který v minulosti působil třeba ve vedení AVG a v současnosti pro Rockaway vyhledává investiční příležitosti po celé Evropě.

Podcast má zhruba 3,5 hodiny a uslyšíte v něm celou řadu statistik, dat a konkrétních příkladů. A samozřejmě rozhovor s Dušanem Zábrodským. Protože je to podcast skutečně dlouhý, připravili jsme si pro vás přehled témat, která padnou:

Platformizace Asie

2007 až 2012 - Předplatformizace

- Příběh platforem Wechat, Line a Kakao

- Alibaba, Grab a další, které se vydaly opačným směrem a přesto uspěly

- Klíč k úspěchu platforem a příklad společnosti Tencent

- Firemní kultura a systém 996

2010 až 2015 – Divoký západ na čínském online trhu

Amazon, Google, Facebook a jejich tažení západní civilizací

Apple, Tesla a další uzavřené ekosystémy

Přístup k regulaci online byznysu v Evropě a v Asii

Platformy budoucnosti a blockchain

Q-commerce a hlavní hráči

  Rozhovor s Dušanem Zábrodským

  Video je pouze pro předplatitele
  Uvidíte v něm:
  • Tématem prvního dílu podcastu Tech Talk je platformizace.
  • Michal Půr, Jan Růžička a Lukáš Codr a více než třech hodinách probírají, jak tento trend mění svět.
  • Kde se vzal a jak se projevuje? V čem se liší Asie od západního světa?
  sinfin.digital