Ivan Bartoš mě zklamal. Volební programy nikdo nečte a ani je nejde splnit, říká Topolánek

V nové epizodě Topol Show se Mirek Topolánek pozastavuje nad představeným volebním programem koalice SPOLU. „Jako potenciální volič jim dám jednu radu – nebuďte moc kreativní. Možná stačí jen říkat, jak se věci mají a co s nimi jde dělat,“ komentuje Topolánek plány koalice s tím, že celý zhruba šedesátistránkový program nečetl, jelikož to podle něj beztak nikdo nedělá. „Programy čtou leda političtí komentátoři, pár analytiků a masochisté. Navíc v poměrném volebním systému nejde žádný program na sto procent splnit. Pokud to voliči nepochopili, jsou blázni,“ glosuje Topolánek situaci.

Topolánek přiznává, že program koalice SPOLU ho naplňuje mírným optimismem, a zároveň neskrývá zklamání nad lídrem druhé opoziční koalice Pirátů a Starostů Ivanem Bartošem. „Stává se z něj standardní politik, co už neumí říct ano nebo ne, jednoznačně neodpovídá už skoro na nic. Navíc nechápu, proč chodil za Zemanem. Možná chce ukázat, že je schopen jednat s kýmkoliv, ale k čemu mu to bude, netuším. Jeho voliče Zeman nezajímá, a kdyby Zeman sestavoval žebříček popularity politických stran, skončili by v něm Piráti na posledním místě,“ uzavírá Topolánek.

Co očekává Mirek Topolánek od nové vlády? Proč by neváhal vyhodit jak ministryni spravedlnosti Benešovou, tak vrchního státního zástupce Zemana?

sinfin.digital