Pátá kolona převálcovala odboráře. Středula se stal tak trochu užitečným idiotem, říká Topolánek

Nevalná účast na odborářské demonstraci proti chudobě organizované Josefem Středulou podle Mirka Topolánka svědčí o tom, že ruská pátá kolona má silnější hlas než odbory. „Je to smutný příběh, že na standardní odborářskou demonstraci přijde méně lidí než na demonstrace pořádané kremlofily,“ říká Topolánek v nové epizodě Topol Show. „Kromě staré i nové levice a klimatických záškoláků tam byla i Venezuela Maláčová, Marta Semelová a jakési bizarní figurky Lenina a Stalina. Středula si trochu zahrává a zařadil se mezi užitečné idioty,“ hodnotí demonstraci Topolánek.

Podle Topolánka bylo evidentní, že šlo o součást Středulovy prezidentské kampaně. „Na Babiše spoléhat nemůže a vlastně ani nikdy nemohl. Oni dva se moc nemusí a Středula byl vždy spíše Zemanův. Ostatně ti, kdo si nejvíce přejí jeho úspěch, jsou právě lidé z okolí Miloše Zemana. A pokud by tito lidé po Středulově boku přežili, tak je to ta nejhorší zpráva prezidentských voleb, které mě jinak zas až tak moc nezajímají,“ komentuje Středulovo působení v rámci prezidentských voleb Topolánek.

Navzdory nepříliš úspěšné demonstraci by jeho šance na Hrad ještě úplně neodepsal. „Kdyby tam raději vystoupili jen odboroví předáci a Středula řekl, že bude bojovat ze co nejmenší snížení životní úrovně zaměstnanců. Ne vůbec žádné a navíc ještě zlepšení. Vždyť i on sám musí vědět, že je to nemístné a nesplnitelné,“ dodává Topolánek.

Jak Mirek Topolánek hodnotí rok od voleb do poslanecké sněmovny a co si podle něj máme odnést z konání summitu Evropského politického společenství v Praze? Co podle Topolánka můžeme očekávat od „oslavence“ Vladimira Putina na Ukrajině a jak se máme postavit k postojům Rakouska v energetické krizi? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital