Tuhle zimu zvládneme. Že to ale může dopadnout i blbě, je bohužel fakt, říká Topolánek

Topol Show je zpět s letním speciálem! Ten je po měsíci prázdnin skutečně informačně nabitý a jedná se dokonce o historicky nejdelší díl podcastu Mirka Topolánka a Michala Půra. Expremiér mj. hodnotí počínání vlády ve vztahu k energetické krizi. „Ministr Síkela dělá věci, které je potřeba udělat. I v rámci předsednictví EU předkládá témata a daří se mu je prosazovat. Neříkám, že by to nemohlo být lepší, ale politika je uměním možného,“ říká Topolánek s tím, že z 80 % naplněné plynové zásobníky zajistí, že letošní zimu zvládneme překonat. „Minimálně pro domácnosti to stačit bude. Nechtějme po vládě, ať nám říká detaily, vlastně je ani možná raději nechtějme znát. Lidé sice mají právo být informovaní, ale nevyvolávejme paniku. Že to může dopadnout i blbě, je bohužel fakt,“ dodává Topolánek.

Co se týče energetické krize, Topolánek se nejvíc obává přístupu Evropské unie. „Problém je, že čím dál více na západ to lidi nezajímá, protože se jich to netýká. Nejsou v postavení jako východ EU nebo jako my a Německo,“ hodnotí situaci Topolánek s tím, že katastrofou by podle něj bylo zrušení práva veta při rozhodování na evropské úrovni. 

„To je poslední obrana před velmocenskými tanci Německa a Francie. Zájmy národní vždy převýší tak trochu fiktivní zájmy evropské. Macron si dál bude volat s přítelem Vladimirem, který si ze Scholze udělal tak trochu rohožku. Být závislý na evropské, obzvláště německé solidaritě, to fakt nechceš,“ vysvětluje Topolánek. 

Kromě energetické krize by měla podle Topolánka vláda zakročit i ve věci krize ekonomické a rozpočtové. „Řítíme se do zdi, máme jen omezené možnosti a vlastně žádná z nich není dobrá. Ale my tu vládu volili proto, že to je vláda rozpočtové odpovědnosti. Musí některé kroky udělat, i když to bude bolet, jinou možnost nemáme. Hlavně se nebát voleb, protože jak se říká na Valašsku: „Kdo se bojí, se*e v síni,“ uzavírá Topolánek.

Jak Mirek Topolánek hodnotí první měsíc českého předsednictví EU?

Jaké ponaučení si podle něj máme vzít z požáru v Hřensku?

Co pro Česko znamená nákup stíhaček F-35?

Jak by měla V4 reagovat na chování Viktora Orbána?

Proč v těchto prezidentských volbách nehodlá nikoho podporovat a koho by rád viděl kandidovat?

A proč jsou stejnopohlavní sňatky „netéma“?

To a mnohé další se dozvíte v letním speciálu Topol Show. 


sinfin.digital