Za důchodce se omlouvám, že jsme mladé generaci zničili život. Jsme sobečtí šmejdi, říká Topolánek

V den, kdy se po téměř půl roce otevírají zahrádky restaurací, by Mirek Topolánek kromě vychutnání si legálního piva na některé z nich, chtěl vykonat rovněž omluvu mladé generaci jménem té starší. „Úplně vážně bych se za nás, za důchodce, rád omluvil všem dětem, žákům, studentům a mladým lidem. Protože jim ničíme život, celé jedné generaci,“ říká otevřeně Topolánek v nové epizodě Topol Show. „My důchodci jsme sobečtí šmejdi. Přestože stát nás postihl a mohla tu být desetinová úmrtnost, místo abychom mysleli na naše děti a vnuky, myslíme jen na sebe a za pětikilo se necháme nakoupit a dál volíme ty šmejdy, co způsobili tisíce mrtvých hlavně mezi námi důchodci,“ dodává s tím, že doufá, že snad se alespoň po volbách ukáže, že ne všichni důchodci jsou takoví šmejdi.

Kromě nesmyslných vládních opatření a jejich ničivým dopadům na životy (nejen) mladé generace se Topolánek pozastavuje mimo jiné i nad odchodem nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, kterého považuje za součást problému a nikoliv řešení. „Stal se hlavou justiční junty, jak jsem to svého času nazval. Celá ta nová garnitura aktivistických prokurátorů – Zeman, Bradáčová, Ištvan - poté, co odstřelili Renátu Veseckou, tak stáli u prokurátoského puče, povalili vládu, zahájili velkou protikorupční revoluci a za těch deset let se nestalo nic. Zeman neodstíhal ani Babiše, byl součástí té změny, co přinesla Babišova vláda, a byl součástí těch osmi let hrůzovlády. Nevím, co k němu vlastně říct pozitivního,“ hodnotí Topolánek Zemana, ale jedním dechem dodává, že se vážně obává, že Zemanův nástupce bude ještě horší.

Proč Topolánek trvá na svém někdejším výroku, že Izrael vede obrannou válku? O čem podle něj vypovídá kauza ministra zdravotnictví Arenbergera a kdy se podle něj dočkají státního vyznamenání bratři Mašínové? Poslechněte si celou Topol Show.

sinfin.digital