Volby 2017: Výsledky voleb online | info.cz

Články odjinud

Výsledky voleb 2017 & předvolební průzkum - jak ovlivňují předvolební preference volební výsledek

Výsledky voleb 2017 - kompletně podle míst i stran - sledujte v přehledném grafu online. Kdy a jak se počítají hlasy a kdy zjistíte přesné a jisté výsledky voleb? Odpovíme na otázky.


Volební výsledky

Média začínají uveřejňovat volební výsledky už krátce po uzavření volebních místností. Využívají k tomu průzkum nazvaný exit pool, kdy se bezprostředně po opuštění volební místnosti dotazují anonymně voličů, komu dali svůj hlas. Tyto odhady mohou být přesto často nepřesné.

První výsledky se začínají objevovat několik hodin po ukončení voleb, když do elektronického systému začnou přibývat výsledky od prvních volebních komisí.

První výsledky voleb 2017 se začnou objevovat již v sobotu 21. října 2017 večer.

Sledujeme výsledky Voleb 2017 online:

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Kompletní výsledky včetně jednotlivých stran a míst najdete ZDE >>>

Preference

V Česku působí několik soukromých i veřejných agentur, které připravují volební průzkumy. Protože každá firma používá jinou metodiku sběru a vyhodnocení dat, mohou se předpovědi mezi sebou významně lišit a nemusí ani přesně odpovídat konečným výsledkům voleb.

Nejznámější agentury, které provádějí průzkum volebních preferencí, jsou CVVM, Median, STEM/MARK a SANEP.

Volební předpovědi mohou ovlivnit voliče a tak i výsledky voleb. Pokud totiž podle průzkumů má některá strana jen malou šanci na postup přes % hranici, volič může raději udělit hlas straně, kterou by jinak nevolil, ale má dle průzkumů větší šanci na postup.

Vše o parlamentních volbách najdete ZDE


Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud