Volby 2018 | Kandidáti na primátora Chomutova: O radnici stojí Hrabáč z ANO, lídr ODS nebo Hahnová z SPD | info.cz

Články odjinud

Chomutov chce dál řídit Hrabáč z ANO. O radnici ale stojí i Hahnová z SPD a lídr ODS Bitner

V Chomutově by ve své práci chtěl pokračovat primátor Marek Hrabáč s hnutím ANO. Mezi vyzyvateli je například Elvíra Hahnová, která za SPD kandiduje i do Senátu, v minulosti přitom byla jednatelkou firmy s palestinským kapitálem a nyní působí jako ředitelka neziskovky. Lídr ODS se pak pokusí svou stranu po pauze dostat zpět do zastupitelstva.

Miloň Houda – Patrioti České republiky

Dlouholetý člen ČSSD jde do voleb jako lídr nového hnutí Patrioti České republiky. Společně s ním na nové kandidátce kandiduje i několik dalších zastupitelů, kteří byli zvoleni za ČSSD. Podle regionálního Deníku je to způsobeno rozkolem uvnitř Chomutovské ČSSD, který vedl k rozštěpení místní stranické buňky.

Marek Hrabáč – ANO

Současný primátor Marek Hrabáč kandidátku hnutí ANO vedl již dvakrát. Poprvé v řádných komunálních volbách v roce 2014, podruhé o několik měsíců později v opakovaných volbách. Soud totiž volby v Chomutově zrušil kvůli kupčení s hlasy.

Primátorem se Hrabáč stal až v roce 2016 po rozpadu původní magistrátní koalice, ve které působil jako první náměstek primátora.

Pavel Umlauf – PRO Zdraví a Sport

Lídr kandidátky PRO Zdraví a Sport Pavel Umlauf by chtěl v Chomutově zvýšit životní úroveň a bezpečí. Kromě toho v případě svého zvolení slibuje MHD pro děti, mládež a seniory zdarma. Kromě toho by rád mladým obyvatelům Chomutova nabídl startovací byty nebo schválil příspěvek prvňákům na nákup školních pomůcek.

Elvíra Hahnová – SPD

Elvíra Hahnová za SPD kandiduje v Chomutově jak na primátorku, tak do Senátu. Před čtyřmi lety kandidovala za hnutí Otevřená radnice. V krajských volbách a následně ve volbách do Poslanecké sněmovny již ovšem kandidovala za SPD.

Server Demokratikon navíc upozornil, že zatímco předseda SPD Tomio Okamura s oblibou brojí proti neziskovým organizacím, Hahnová jednu vede jako ředitelka. V minulosti přitom její obecně prospěšná společnost Nová místa 2012 získala i dotaci 100 000 Kč od Ústeckého kraje. Server zároveň upozornil na to, že ačkoli v současnosti kandiduje za stranu, která se staví proti islámu, Hahnová byla na přelomu tisíciletí jednatelkou firmy, ve které jako společníci s vkladem působili dva Palestinci.

David Dinda – Nový sever

Politické hnutí Nový sever vede do voleb náměstek chomutovského primátora David Dinda. Jeho hnutí slibuje, že vyjasní, co se stane s budovou bývalých městských lázní nebo prostorem starého fotbalového hřiště. Kromě toho jeho hnutí slibuje, že je v případě nutnosti rozšířit ve městě zóny, kde lidé nedostanou doplatky na bydlení.

Kromě toho Dinda slibuje i komplexní modernizaci a zjednodušení parkovacího systému ve městě.

Tomáš Binter – ODS

Lídra ODS Tomáše Bintera čeká v Chomutově jediný úkol. Tím je dostat ODS zpět do zastupitelstva, ze kterého občanští demokraté v končícím volebním období vypadli.

Kompletní seznam všech kandidátů si můžete prohlédnout zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud