Volby 2018 | Kandidáti na primátora Frýdku-Místku: Nejvyšší post na radnici se pokusí obhájit Pobucký z ČSSD | info.cz

Články odjinud

Kandidáti na primátora Frýdku-Místku: Nejvyšší post na radnici se pokusí obhájit Pobucký z ČSSD

Ve Frýdku-Místku se svou pozici pokusí obhájit primátor Michal Pobucký z ČSSD. Na souboj ho vyzývá bývalá stranická kolegyně, bývalá senátorka a exprimátorka Eva Richtrová i další přeběhlík. V čele nového uskupení Vaše město stojí Petr Gaj, který se v minulých volbách do zastupitelstva probojoval v dresu ANO. O návrat do komunální politiky se navíc už podruhé pokouší exstarosta města z přelomu tisíciletí Zdeněk Stolař.

Michal Pobucký – ČSSD

Svou funkci chce obhajovat primátor Michal Pobucký z ČSSD. Do zastupitelstva se poprvé dostal v roce 2006. Primátorem se poprvé stal v roce 2012, kdy vystřídal Petra Cvika, který se postu vzdal kvůli zdravotním komplikacím.

Během své politické kariéry musel zároveň čelit obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby. V roce 2016 ho soud obžaloby zprostil. Společně s dalšími současnými i bývalými radními ale stále čelí obžalobě kvůli podezřelé zakázce na čištění městských příkopů, kromě něj jsou obviněni i dva bývalí primátoři.

Z čela města Pobucký na čas odešel v roce 2014, když v komunálních volbách vyhrálo hnutí ANO. ČSSD a ANO ovšem uzavřely koalici a Pobucký byl v listopadu zvolen prvním náměstkem primátora. Koalice ale nepřežila ani půl roku a v únoru 2015 se z Pobuckého opět stal primátor.

Jakub Tichý – Piráti

Piráty do voleb vede nestraník Jakub Tichý. Ten ve městě působil jako ředitel Národního domu Frýdek-Místek. Jak ale informoval regionální Deník, v polovině června Tichý vyhrál výběrové řízení na ředitele ostravské Komorní scény Arény.

Pavel Mlýnek – ODS

ODS si za svého lídra vybrala Pavla Mlýnka. Program občanských demokratů slibuje například podporu alternativního vzdělávání a volnočasových aktivit dětí nebo stavbu startovacích bytů pro mladé.

Marcel Sikora – KDU-ČSL

V čele lidovců stojí radní Marcel Sikora. Podnikatel, který ve Frýdku-Místku rozjel například sběrné místo pro projekt Kola pro Afriku. V případě úspěchu by chtěl přestavět bývalý hotel Centrum na startovací byty pro mladé lidi, zavést ve městě senior taxi, nebo pro cyklisty vybudovat síť cyklostezek a cyklověž u vlakového nádraží.

Radovan Hořínek – ANO

Do čela kandidátky hnutí ANO se postavil předseda oblastního sdružení Radovan Hořínek, který v současnosti na frýdecko-místeckém magistrátu působí jako vedoucí právního odboru.

Petr Gaj – Vaše město

Petr Gaj v minulých volbách kandidoval za hnutí ANO. Letos ovšem do voleb povede kandidátku Vaše město, která je složená z nezávislých kandidátů a členů TOP 09. Ten na facebookových stránkách subjektu zdůraznil, že nechce lidem nabízet pouze stavění „novodobých pomníků“ nebo soutěžit v nesystémových megalomanských nákupech předražených nemovitostí.

Kompletní seznam všech kandidátů si můžete prohlédnout zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud