Volby 2018 | Kandidáti na primátora v Karlových Varech: Proti Kulhánkovi se postaví například ředitelka Puppu | info.cz

Články odjinud

Kandidáti na primátora v Karlových Varech: Proti Kulhánkovi se postaví například ředitelka Puppu

Kandidáti na primátora v Karlových Varech: Proti Kulhánkovi se postaví například ředitelka Puppu
 

V Karlových Varech už osm let drží primátorské křeslo Petr Kulhánek a jeho KOA. Ve volbách se proti němu postaví věčný rebel ze zastupitelstva nebo ředitelka Grandhotelu Pupp.

Otmar Homolka – Hnutí O co jim jde?!

Otmar Homolka založil hnutí O co jim jde?! v roce 2007 původně jako občanské sdružení. Poprvé kandidoval ve volbách v roce 2010 a krátce působil i jako radní. Podle Karlovarského Deníku mají současní zastupitelé za jeho hnutí především punc věčně nespokojených rebelů.

Sám Homolka se pak dostal do střetu s vedením města i kvůli obvinění, že zmanipuloval internetovou anketu Stavba roku tím, že hlasoval pro jednu stavbu celkem 33x. Toto podezření se ovšem nepotvrdilo a Homolka proto žádal po vedení magistrátu omluvu.

Karel Ivan – Změna Pro Karlovy Vary za podpory OKS

Hnutí Změna pro Karlovy Vary do voleb vede Karel Ivan. Jeho hnutí se chce zasadit především o výstavbu parkovacích domů, podporu služeb pro seniory nebo zastavení vylidňování města.

Petr Prokop – Krásné Karlovy Vary

Krásné Karlovy Vary jsou kandidátkou nezávislých kandidátů s podporou Občanské demokratické aliance. Členem je i volební lídr Petr Prokop. Ve volebním programu si za cíl vytyčili rozvoj města a prohloubení účasti občanů na správě věcí veřejných.

Radomíra Poláčková – ČSSD

Jaroslav Biskup – SPD

Čestmír Bruštík – PRO Zdraví a Sport

Čestmír Bruštík je náměstkem primátora. Ve volbách v roce 2014 se na magistrát probojoval na kandidátce hnutí ANO. V roce 2016 ovšem všichni zastupitelé za ANO ze strany vystoupili. Své rozhodnutí zdůvodnili spory s krajským vedením ANO.

Jiří Brož – STAN a TOP 09

Společnou kandidátku STAN a TOP 09 do voleb povede Jiří Brož ze STAN. Podle něj společná kandidátka ukazuje, že společná kandidátka ukazuje, že na zlepšení podmínek pro život v Karlových Varech chtějí spolupracovat hned od začátku.

Petr Bursík – ODS s podporou Soukromníků a Mladých konzervativců

Petr Bursík se stal zastupitelem města v roce 2010. Mezi lety 2012 až 2014 fungoval dokonce jako první náměstek primátora Karlových Varů. V současnosti v zastupitelstvu plní funkci zastupitele určeného pro územní plán.

Andrea Pfeffer-Ferklová – ANO

Hnutí ANO postavilo do čela své kandidátky generální ředitelku Grandhotelu Pupp Andreu Pffefer-Ferklovou. Ta slíbila, že by se své pozice v Puppu v případě volebního úspěchu vzdala. Letošní komunální volby jsou pro ni její politickou premiérou.

Kompletní seznam všech kandidátů si můžete prohlédnout zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud