Volby 2018 | Kandidáti na primátora Ústí nad Labem: O magistrát usiluje lékařka, muzikant i ředitel školy | info.cz

Články odjinud

Kdo se postaví do čela Ústí nad Labem? O post primátora usiluje lékařka, muzikant i ředitel školy

O ústecké primátorské křeslo svede boj 15 kandidátů. Současnou primátorku Věru Nechybovou vyzve například Tomáš Vandas v čele hnutí Čisté Ústí, ředitel základní školy Michal Ševčovič nebo hudebník David Jensen. 

Tomáš Vandas (Čisté Ústí) – manažer

Hnutí Čisté Ústí vede do voleb Tomáš Vandas, dlouhodobý předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti a jejího soudem zrušeného předchůdce Dělnické strany.

S hnutím Čisté Ústí by chtěl zajistit například parkování obyvatel v centru zdarma, nebo takzvané Domovské právo. Čisté Ústí vzniklo na půdorysu NS-LEV 21, ve které se angažoval někdejší premiér Jiří Paroubek.

Yveta Tomková (Vaše Ústí) – starostka MO Ústí nad Labem-Neštěmice

Kandidátku hnutí Vaše Ústí vede starostka městského obvodu Ústí nad Labem-Neštěmice Yveta Tomková. Za klíčové téma její strana vidí především sociální situaci ve městě.

„Plošná privatizace domů a bytů z konce devadesátých let a přelomu milénia byla největším zločinem tehdejších vlád na obyvatelích města. Přesně kvůli ní je dnes město terčem turistiky sociálně slabých a odkladištěm nepřizpůsobivých,“ vysvětlila na stránkách hnutí svůj pohled Tomková. Město by tak podle ní mělo přistoupit ke zpětnému výkupu nemovitostí, jinak se mu situace nikdy nepodaří skutečně zlepšit.

Milan Anýž (SPD) – živnostník

Hnutí Tomia Okamury kandidáty ani program zatím v Ústí blíže nepředstavilo.

Karolína Žákovská (PRO! Ústí) – právnička, vysokoškolská pedagožka

Kandidátku PRO! Ústí vede členka strany Zelených Karolína Žákovská. Ta za subjekt poprvé kandidovala již v roce 2014. Tehdy neuspěla a stala se zastupitelkou pouze v městském obvodě Ústí nad Labem-město.

Další volební neúspěchy přišly v roce 2016, kdy se neprobojovala do zastupitelstva Ústeckého kraje na společné kandidátce Zelených a Pirátů, a o rok později, kdy za Zelené kandidovala do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

V současnosti je 3. místopředsedkyní Zelených. Tou se stala na začátku roku 2018 na sjezdu strany v České Třebové.

Věra Nechybová (Ústecké Fórum Občanů) – primátorka Ústí n. Labem

Hnutí založené krátce před posledními volbami v roce 2014 v posledních měsících intenzivně řeší vyloučené lokality. Rada města například uvolnila peníze na likvidaci obří skládky ve vnitrobloku domů ve vyloučené lokalitě Předlice. Úklid má stát městskou kasu asi tři miliony korun. Mnozí poukazují za to, že město tak uklízí skládku, kterou si tam vytvořili nájemníci soukromých domů. Mimo to na začátku roku vyvolalo pozdvižení zjištění HlídacíPes.org, že si radnice u Regionální televize Ústecka zaplatila 45 reportáží, u kterých radnice rozhodovala, o čem se bude vysílat.

V takto zaplacených reportážích navíc pravidelně vystupovali pouze politici z hnutí primátorky a nikdo z konkurenčních politiků.

Michal Ševcovic (PRO Zdraví a Sport) – ředitel ZŠ Stříbrnická

Ředitel základní školy Stříbrnická Michal Ševcovic jako jednu ze svých priorit už na jaře označil nutnost zpřístupnit obyvatelům Ústí více sportovišť. Toho by chtěl dosáhnout například i tím, že by se veřejnosti po konci výuky otevřela školní hřiště.

Hnutí se nevyhnulo předvolebním dohadům. Původně představilo společnou kandidátku s TOP 09 s jiným lídrem. Po několika týdnech se to změnilo a sportovci i Topka jdou vlastní cestou.

Pavel Vodseďálek (KSČM) – technik

Komunistický kandidát na primátora Pavel Vodseďálek své plány představil v rozhovoru pro komunistické Haló noviny, který následně zveřejnily i stránky ústecké KSČM. Vodseďálek by chtěl bojovat především s vylidňováním Ústí, ale i s velkým množstvím ubytoven a takzvaných „obchodníků s chudobou“.

Jiří Železný (Za lepší Střekov) – investiční poradce

Za lepší Střekov bylo původně občanským sdružením. Z toho se nakonec transformovalo do politického hnutí a vyrazilo do boje o ústecký magistrát v čele s Jiřím Železným, jejich cílem je především boj s „obchodem s chudobou“.

David Jensen (Krásné Ústí n. Labem-ODA) – muzikant, člen orchestru divadla

Kandidáti pod hlavičkou OA jsou většinou nezávislí. O hlasy se uchází v zastupitelstvu města, nedali ale dohromady kandidátky pro všechny čtyři městské obvody. KraUs slibuje Ústečanům například chybějící akvapark.

Petr Nedvědický (ANO) – krajský zastupitel

Petr Nedvědický je předseda oblastní ústecké organizace hnutí ANO. Důvěru vedení ANO dostal v roce 2015, když začal skládat úplně novou ústeckou buňku. Působí za něj i v krajském zastupitelstvu.

Kompletní seznam všech kandidátů si můžete prohlédnout zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud