Volby 2018 | Výsledky online. Přímý přenos z komunálních a senátních voleb | info.cz

Články odjinud

Volby živě: Komentovaný přenos z komunálních a senátních voleb a sčítání hlasů

V pátek a v sobotu 5. a 6. října se konají volby do zastupitelstev obcí a do třetiny Senátu. Volby odstartovaly ve 14 hodin. Ve stejnou dobu se zítra volební místnosti uzavřou. Sledujte s námi online zpravodajství z volebních dnů i ze sčítání výsledků.

Array
Komunální volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
SNK-CELK
34 965
56,48 %
NK
6 232
10,07 %
KDU-ČSL
3 231
5,22 %
ODS
2 281
3,68 %
STAN+NK
2 224
3,59 %
Sečteno 100 %
Účast 47 %

Komunální volby se konají v celé České republice, zatímco do Senátu mohou lidé volit ve třetině obvodů. Místnosti se uzavřou ve 14 hodin v sobotu, což znamená, že u menších obcí bude nové složení zastupitelstva známo během sobotního odpoledne, zatímco u větších měst lze přesnější výsledky očekávat až v sobotu večer.

Komunální volby mají své specifikum, a tím je výběr kandidátů. Voliči mohou zakřížkovat své favority až do počtu míst v zastupitelstvu.

Ten, kdo volí ve větších městech a váhá, kterou stranu a případně kandidáta vybrat, může zkusit porovnat své názory s lídry v naší volební kalkulačce

Přesný návod jak označit volební lístek naleznete zde>>> 

Komentovaný přímý přenos z voleb a sčítání hlasu najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud