ANO vede o „parník“, ČSSD přeskočili komunisté. ODS tiše dotahuje | info.cz

Články odjinud

ANO vede o „parník“, ČSSD přeskočili komunisté. ODS tiše dotahuje

Politické strany odstartovaly horkou fázi volební kampaně. Klíčová témata si v příštích týdnech vyříkají i v televizních debatách a mimo jiné i v novém studiu Blesk Zpráv. To vzniklo na míru pro sérii debat Blesk Volební souboj 2017. První živý přenos na téma peněz, dávek či daní je za námi, další následuje hned ve středu a řešit se bude zdraví. Šestice hostů dostala pozvánky dle exkluzivního průzkumu pro Blesk.cz agentury Phoenix Research. Ten odhalil, že ANO vede o „parník“.

Když na sněmu ANO současný ministr financí Ivan Pilný vytahoval obrázek parníku a apeloval na to, aby hnutí Andreje Babiše nejen vyhrálo volby, ale zvítězilo o parník, možná ani netušil, jak rychlý náskok si hnutí vyboduje. 

Změní Babišovo vydání poměr hlasů?

Dle průzkumu agentury Phoenix Research ANO skutečně „o parník“ vede, připsalo si v rámci měření volebního potenciálu 30,7 procenta hlasů dotázaných. Průzkum vznikl v srpnu ještě před současnou debatou ohledně policejní žádosti o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání.

To včera odhlasovali poslanci, proti byla pouze čtveřice Karel Pražák, Petr Adam (oba nezařazení), Olga Havlová a Jiří Štětina (oba Úsvit). Poslanci následně vydali i prvního místopředsedu ANO a šéfa poslaneckého klubu Babišova hnutí Jaroslava Faltýnka.

Promítne se kauza Čapího hnízda do nového průzkumu Phoenix Research, podle kterého budou hosté zváni do v pořadí čtvrté debaty?

Více na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud