Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Agónie ČSSD: Strana je rozhádaná a nemá lídry. Kdo hraje o život a kdo větří novou šanci?

Agónie ČSSD: Strana je rozhádaná a nemá lídry. Kdo hraje o život a kdo větří novou šanci?

Pro tradiční levicové strany dopadly komunální volby neslavně. Debaklem jsou výsledky komunistů i ČSSD, u které to vře především. A schyluje se k personálním změnám. 

Navzdory volání špiček sociální demokracie po jednotě zmítají stranou spory. A slábne přesvědčení, že vláda s ANO odklepnutá vnitrostranickým referendem přinese politické body. K už tradičním kritikům vedení strany, jako je bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek, který stojí v čele platformy Zachraňme ČSSD, se přidávají další.

Na volební propadák ostře reagovali například plzeňský hejtman Josef Bernard, který byl proti vstupu do koalice s hnutím Andreje Babiše, nebo exšéf socialistických poslanců Roman Sklenák. Oba se dosud drželi v pozadí. Bernarda zasáhla ztráta postu plzeňského primátora, socialisté získali ve čtvrtém největším českém městě pouhá tři křesla v zastupitelstvu.

Kritika naopak nepřekvapila od místopředsedy ČSSD je rozhádaná a nemá lídry strany Jaroslava Foldyny, který zvažuje složení funkce. „Z různých vyjádření je zřejmé, že se někteří politici ČSSD snaží vedení oslabit, nicméně předseda Jan Hamáček svoji pozici bezpochyby udrží,“ míní politolog Petr Jüptner z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Kdo a jak chce stranu vést z krize? Pokračování článku na E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>