Volby 2018 | Arabské metro budoucnosti a primátor v popelnici. Výběr nejbizarnějších volebních klipů | info.cz

Články odjinud

Arabské metro budoucnosti a primátor v popelnici. Výběr nejbizarnějších volebních klipů

Arabské metro budoucnosti a primátor v popelnici. Výběr nejbizarnějších volebních klipů
 

Kampaň před nadcházejícími komunálními a senátními volbami nabízí řadu klipů, které formou i obsahem přinejmenším překvapí. Sociálnědemokratický politik Oliver Pospíšil vylézá v Brně z kontejneru. Pražská starostka za ODS Jana Černochová se nechala napojit na detektor lži. Do výběru INFO.CZ se ale dostaly se svou kampaní i méně známé tváře. Podívejte se na přehled.

Oliver Pospíšil

Kandidát sociálních demokratů na brněnského primátora Oliver Pospíšil své potenciální voliče dokáže opravdu překvapit. Na jednu z obyvatelek města dokonce v předvolebním klipu „vyskočí z kontejneru“. Netradičním kouskem chce deklarovat svůj slib: seniory láká na odvoz odpadu zdarma. Spot má ke dni publikace tohoto článku na oficiálních facebookových stránkách kandidáta více než 200 tisíc zhlédnutí a stovky komentářů. Nutno dodat, že velká část z nich vyznívá negativně.

Petr Vokřál

To další brněnský kandidát a současný primátor Petr Vokřál (ANO) chce voliče o svých kvalitách přesvědčit v rytmus písně, konkrétně za pomoci Song jako Brno. „Zpívá“ o tom, jak chce město dál vést a metropoli v narážce na své příjmení „povokřát“.

Infografika dne: senátní duely

Jana Černochová

Starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) se v rámci kampaně dokonce nechala připojit na detektor lži. „Čelí“ na něm otázkám, zda městská část vysadila sto stromů, zda má skvělé školky, případně zda má smysl být i nadále starostkou. Politička ale „zalže“ v odpovědi na otázku, zda se cítí někdy unavená nebo ji neštvou někteří lidé.

Metro v roce 2025

V rámci předvolebních kampaní se ale najdou i výstražnější spoty. Například ten z dílny Michala Malého, který v Praze kandiduje do Senátu za Svobodné. Stanicí metra Křižíkova v něm projíždí narůžovo obarvená souprava. Tradiční hlášení zní ale – zřejmě – v arabštině. Příští stanice nese jméno německé kancléřky Angely Merkelové. „Pochopitelně to bylo jenom jako. Můžeme ale vyloučit, že se to opravdu nestane?“ táže se vážným hlasem na židli sedící kandidát.

Infografika dne: senátní volby

Štramberáka nezměníš

S netradičními nápady ale přišly letos na podzim i méně známe strany a tváře. Například Změna pro Štramberk chce zaujmout songem s názvem Štramberáka nezměníš (sami posuďte, zda si to trochu neodporuje). Kandidát hnutí zpívá více než čtyři minuty o městu, kde prý „žijí od pravěku prapodivní lidé“. Píseň ale upozorňuje i na aktuální problémy jako nedostatek parkovacích míst nebo srny „útočící“ na místní hřbitov.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud